ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
OHLASY 43. KOLA EXTRALIGY

Rulík: Nebylo jednoduché přijet po tak krátké době do Litvínova jako soupeř

Velikost textu:

Trenér Radim Rulík si v barvách Sparty mohl vychutnat vítězství při návratu do Litvínova, který až do 9. ledna vedl jako hlavní kouč. Dočkal se vřelého přivítání od fanoušků před utkáním a i po porážce s Pražany 1:4 litvínovský "kotel" skandoval jméno jednoho z hlavních strůjců historického titulu severočeského klubu z roku 2015.

Radim Rulík
Radim Rulík

"Lidi mě přijali perfektně, takže mi to usnadnili. Taky se nám podařilo vyhrát, takže mi to usnadnili i hráči," řekl Rulík, který vedl Litvínov od konce října 2013. Po odvolání z Litvínova po něm sáhla hned Sparta a zařadila jej po bok Františka Výborného.

"Dozvěděl jsem se až v kabině po zápase, že Sparta vyhrála v Litvínově po čtyřech letech. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Nebylo to pro mě jednoduché po tak krátké době přijet do Litvínova jako soupeř, to říkám úplně na rovinu," popsal své pocity Rulík. Přestože má litvínovský tým dobře zmapovaný, speciální taktickou přípravu na Vervu nenachystal.

přehrát video
Sestřih utkání Litvínov - Sparta

"Speciálně ode mě žádná příprava neproběhla. Je tam u nich i hodně změn. Jen jsme se dívali na přesilovky a standardní situace, což se dělá u každého soupeře. Chystali jsme se jako na každé utkání, co jsem na Spartě. Snažili jsme se navázat na zápas v Třinci, kde jsme sice prohráli o jednu branku, ale nepodali jsme vůbec špatný výkon," uvedl Rulík.

Zvyk sledovat černožluté mužstvo Litvínova jej neodrazoval od soustředění se na práci se sparťanským týmem. "Musím říct ale, že jsem na ně koukal taky. A vůbec nehráli zle. Byly tam sekvence, kdy nás zamkli v pásmu, a můžeme být rádi, že jsme to zvládli," uvedl Rulík. "První lajna byla parádní a myslím, že jim taky pomůže Jura Mikúš. Je silný na puku a umí dát góly," chválil Rulík litvínovskou posilu ze Slovanu Bratislava, kterou zná dobře ze svého působení ve Lvu Poprad.

Nechtěl však nijak litovat toho, že Litvínov výrazně neposiloval už před jeho odvoláním. "Nechci se k tomu už nějak moc vracet, ale bylo to dáno zdravotním stavem. Vyměnili se trenéři, přišel impulz, ale marodka se ještě rozšířila. Pak je strašně těžké v extraligové konkurenci uspět. To bylo to hlavní, co mě stálo pozici. Už je to ale pryč," doplnil Rulík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.