středa 20. června 2018 Květa
43. kolo extraligy

Gulaš exceloval ve šlágru s Hradcem a přiblížil Plzeň k Prezidentskému poháru

aktualizováno 26. 1. 2018 21:31

Očekávaný magnet 43. kola extraligy mezi Plzní a Hradcem Králové vyzněl lépe pro vedoucí celek nejvyšší soutěže. Indiáni porazili druhý Mountfield 3:2 a šestou výhrou z posledních sedmi utkání se výrazně přiblížili zisku Prezidentského poháru. Aktuálně mají v čele náskok jedenácti bodů. Gólem a dvěma asistencemi zazářil lídr kanadského bodování Milan Gulaš.

Milan Gulaš
Milan Gulaš

Hosté sice na západě Čech v první třetině dvakrát vedli, ale domácí dokázali vždy gólově odpovědět a ve druhé třetině zaznamenal Miroslav Indrák během přesilovky vítězný gól.

Po opatrném úvodu nechali domácí příliš prostoru Džerinšovi a jeho ideální přihrávku před odkrytou branku využil ve čtvrté minutě Bednář. Vzápětí však z podobné situace vyrovnal na 1:1 Kantner, který zužitkoval přesnou nabídku Mertla zpoza branky. Nejlepší střelec extraligy se následně mohl prosadit po úniku ve vlastním oslabení, ale v pádu nestačil přehodit levý beton gólmana Pavelky.

Další početní výhoda už vyšla Východočechům podstatně lépe. Pokus Džerinše ještě stačil gólman Svoboda vyrazit, v 16. minutě už ovšem nenápadnou střelou z levého kruhu skóroval Berger. Necelou minutu před první přestávkou nicméně Indiáni odpověděli při vyloučení Červeného, když povedenou ranou bez přípravy srovnal Gulaš.

Sestřih utkání Plzeň - Hradec Králové

Na začátku prostřední části si domácí vynutili nápor a udeřili i ze své druhé přesilovky v utkání. Ve 26. minutě svižnou střelou z pravého kruhu propálil Indrák Pavelku a toho následně nahradil Rybár. Hosté ožili, Zigova dorážka však přes plzeňské obránce do odkryté klece nepropadla.

A z protiútoku Hollweg z mezikruží vypálil nad. Plzeňští znovu převzali iniciativu, v další početní výhodě Indrák trefil břevno a Rybár si poradil i s dorážkou Gulaše. Na druhé straně Bednář po manévrech v útočném pásmu našel najíždějícího Pláňka, jenž zblízka zakončil příliš slabě.

Závěrečná dvacetiminutovka pokračovala ve vysokém tempu. Západočeši soupeře aktivním pojetím dlouho nepouštěli do šancí. Köhlerovu střelu dokázal Svoboda vyrazit a Filip Pavlík z prostoru mezi kruhy pálil mimo.

Po vyrovnání sahal Mountfield během přesilovky v 54. minutě. Odraženou střelu Cibulskise od modré čáry nedokázal v gólové pozici usměrnit do sítě Cingel. A ke zvratu nepomohla ani minutová power play.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kantner (Mertl, Gulaš), 20. Gulaš (Kratěna, Moravčík), 26. Indrák (Kracík) - 4. Bednář (Džerinš, Graňák), 16. Berger (Dragoun). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 7401.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, D. Sklenička, Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Kantner - Pour, Kratěna, Schleiss - T. Kubalík, Kracík, Indrák - Hollweg, Kodýtek, D. Kindl. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Hradec Králové: J. Pavelka (26. Rybár) - Cibulskis, Čáp, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc - Bednář, Džerinš, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, Berger - R. Pavlík, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Jiří Hanzlík (Plzeň): "Z mého pohledu byl Hradec lepší v první třetině, kde mu vyšel vstup do zápasu. Od druhé třetiny jsme sledovali vyrovnané utkání. Rozhodovalo se v nerovnovážných situacích. My jsme si pomohli dvěma přesilovkami, které jsme dokázali sehrát. Na druhou stranu jsme ubránili tu hradeckou, která je nesmírně silná, a to dnešní zápas rozhodlo. Byla by už teď škoda si nechat Prezidentský pohár utéct. Jedině by musela přijít fatální série proher, což si nikdo z nás nepřeje."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Začalo se ve vysokém tempu a utkání sneslo ta nejpřísnější měřítka. Nejdříve to bylo nahoru dolů. Měli jsme výborný vstup, kdy jsme brzy dali gól. Největší chybou bylo, že Plzeň vyrovnala v poslední minutě první třetiny. Bylo to z přesilovky a i plzeňský vítězný gól padl při našem oslabení, což bylo rozhodující. Domácí je sehráli výborně, naopak my jsme z nich góly nedali. Druhá třetina nás i kvůli zbytečným oslabením stála spoustu sil. Potom už jsme neměli díky obraně Plzně sílu utkání zvrátit. Můžeme soupeři pouze pogratulovat k vítězství a neumím si představit, že by v jejich současné formě ještě mohli přijít o Prezidentský pohár."