ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
EXTRALIGA

Branka Buchteleho měla podle komise rozhodčích platit. Potsch dostal stopku

Velikost textu:

Videorozhodčí Rudolf Potsch chyboval podle komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje v utkání mezi Třincem a Spartou, když nedoporučil uznat gól sparťana Jana Buchteleho za domnělé kopnutí puku do branky. Pražané nakonec podlehli Ocelářům 0:1. Potsch má pozastavenou delegaci do 25. února. Zároveň hrozí sparťanskému útočníkovi finanční pokuta za nevybíravé pozápasové hodnocení videorozhodčího do médií.

Jaroslav Hlinka ze Sparty v diskusi s rozhodčími
Jaroslav Hlinka ze Sparty v diskusi s rozhodčími

Sparťanský útočník dostal puk do branky gólmana Šimona Hrubce ve 37. minutě a Potsch doporučil sudím Vladimíru Pešinovi a Zbyňku Kubičíkovi gól neuznat kvůli kopnutí bruslí. Situací se zabývala komise rozhodčích ČSLH a podle jejího předsedy Vladimíra Šindlera byl gól regulérní, i když dostupné záběry ukázaly, že Buchtele úmyslně usměrnil puk do branky, a to tak, že nadzvedl patu brusle a provedl pohyb nohou směrem ke kotouči.

Šindler ale také uvedl, že podle aktuálního výkladu pravidla číslo 96 musí jít o zcela zjevné a prokazatelné kopnutí, nikoli pouze usměrnění kotouče, aby byla branka neregulérní. "A k tomu v této hraniční situaci nedošlo. Branka proto měla být uznána," uvedl Šindler. Zastavení Potschovy delegace platí do zasedání komise a metodického semináře delegátů a videorozhodčích.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Sparta

Komise rozhodčích také odmítla Buchteleho popis situace a komentář pro média. Sparťanský hráč měl v úterý jasno. "Viděl jsem to jednoznačně, za mě to byl regulérní gól. Nevím, co za klauna tam sedělo nahoře, že to neuznal. Stálo nás to body, stálo nás to zápas. Šli bychom do vedení. Z mé strany určitě jasné pochybení," zlobil se po utkání Buchtele.

Spartě za to hrozí trest. Podle regulí jsou kluby pod hrozbou desetitisícové pokuty povinny zajistit, aby nikdo z hráčů, trenérů a funkcionářů výkon rozhodčích v den utkání v médiích nehodnotil.

Komise rozhodčích zdůraznila náročnost posouzení dané situace. Videorozhodčí měl sice k dispozici sedm kamer, pouze jediná však poskytla alespoň zčásti využitelné záběry nezakryté hráči nebo přímo střelcem. Nejprůkaznější a nejčastěji využívaný pohled horní kamery nebylo možné v tomto případě použít vůbec. Pro videorozhodčího byla situace podle komise velmi nepřehledná a složitá.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.