neděle 22. července 2018 Magdaléna
SOUHRN 39. KOLA EXTRALIGY

Plzeň narazila při zlínských oslavách, Šlégrovi zhořkla premiéra. Derby urvaly Pardubice

aktualizováno 12. 1. 2018 23:26

Poslední extraligové kolo třetí čtvrtiny základní části bylo bohaté na zajímavé události. Zatímco Zlínu se povedly oslavy padesátého výročí klubu mezi elitou v duelu proti vedoucí Plzni, Jiří Šlégr musel skousnout porážku jako nový hlavní trenér Litvínova proti brněnské Kometě. Obrat v zápase proti Mladé Boleslavi přetavili domácí Oceláři ve čtvrtou výhru v řadě, východočeské derby zase přineslo rozuzlení až v závěru, po kterém se radovaly Pardubice.

Radost hokejistů Zlína

Třinec - Mladá Boleslav 5:1

Roman Vlach pokračuje v povedených výkonech v dresu Třince. Oceláři prohrávali v zápase proti Mladé Boleslavi po rychlé brance Urbana, ale hráč zapůjčený z Olomouce gólem nastartoval obrat Slezanů. Třinec vsítil v krátkém sledu tři branky a nakonec zvítězil 5:1. Oceláři si čtvrtou výhrou v řadě pojistili postavení v první čtyřce tabulky, Bruslaři naopak zůstávají na pozicích pro play-out.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Mladá Boleslav

Hradec Králové - Pardubice 2:3

V 39. kole extraligy se proti sobě postavili rivalové z východních Čech. Z tříbodového zisku se nakonec radovali hokejisté Pardubic, kteří zdolali Hradec 3:2. Dynamo v utkání vedlo 2:0, ale Hradečtí dokázali duel ještě zdramatizovat, když se během dvou minut dvakrát trefil Jaroslav Bednář. Ani jeho branky ale domácím nepomohly a Hradec ve východočeském derby Pardubicím podlehl.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové - Pardubice

Litvínov - Brno 1:4

Jiří Šlégr neprožil na lavičce Litvínova podařenou premiéru na pozici hlavního trenéra. Domácí Verva ztrácela v duelu s Kometou už od první třetiny, kdy prohrávala 0:2, a nakonec padla po výsledku 1:4. Hosté z Brna se dvakrát prosadili v přesilové hře po trefách Krejčíka a Nečase. Kometa prodloužila vítěznou šňůru na sedm zápasů, Litvínov naopak neuspěl už popáté za sebou.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Brno

Zlín - Plzeň 4:1

Oslavy 50 let zlínského klubu mezi elitou vyšly na jedničku. Berani si nečekaně snadno poradili s Plzní, když v sedmé minutě vedli domácí už o tři góly. Zlín nakonec zvítězil nad lídrem hladce 4:1, dvakrát se v zápase prosadil střelec Roberts Bukarts. Západočeši prohráli v sezoně teprve počtvrté v základní hrací době, Zlín si pojistil postavení v elitní desítce.

Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Plzeň

Liberec - Vítkovice 1:4

Vítkovice zareagovaly na porážku na ledě Plzně a v Liberci slavily po vítězství 4:1. Hosté vedli po brance Rostislava Olesze, a přestože Marek Kvapil dokázal také v přesilovce srovnat, Ostravané o minutu později znovu Bílým Tygrům odskočili. Ve třetí třetině přidali Vítkovičtí další dva góly a posunuli se na druhé místo. Jedenáctí Severočeši ztrácí na desátou Spartu čtyři body.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec - Vítkovice

Olomouc - Jihlava 2:3 PP

Vyrovnaný duel mezi Olomoucí a Jihlavou dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, v nastavení přisoudil Dukle bod navíc Žálčík za konečnou výhru 3:2. Jihlava i přes vítězství ztrácí na play-off 13 bodů a zůstává poslední, Hanáci drží šestou příčku.

Sestřih utkání Olomouc - Jihlava

Sparta - Chomutov 2:3

Hokejisté Chomutova vyhráli předehrávané utkání 39. kola extraligy na ledě Sparty 3:2 a v tabulce se posunuli před Pražany. Piráti sice ztratili dvoubrankové vedení, v 51. minutě ale o jejich výhře rozhodl gólem z trestného střílení Roman Chlouba.