ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

V extraligovém Litvínově odvolali Rulíka, tým nově povede Šlégr

Velikost textu:
aktualizováno 9. 1. 2018 20:22

Hokejisty extraligového Litvínova už nevede jako hlavní trenér Radim Rulík. Vedení aktuálně předposledního týmu soutěže jej odvolalo, šéfem nového realizačního týmu je nyní olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr. Ten zároveň působí jako předseda představenstva klubu.

Radim Rulík
Radim Rulík

Společně se Šlégrem Vervu nově povedou dosavadní Rulíkův asistent Darek Stránský, k němuž se přidají ještě Ondřej Weissmann a Radim Skuhrovec. Nový trenérský štáb mužstvo poprvé povede v pátečním zápase 39. kola proti mistrovské Kometě Brno.

"Důvodem změny jsou opakované neuspokojivé výkony, výsledky týmu a jeho postavení v tabulce. Věříme, že tato změna přinese týmu potřebný nový impulz a nastartuje ho do dalších zápasů," uvedl generální manažer Robert Kysela.

Ještě v minulém týdnu přitom Kysela uvedl, že změna trenéra situaci týmu nevyřeší, po čtvrté porážce v řadě k ní ale došlo. Litvínov prohrál deset z posledních 13 zápasů a na desátý Chomutov, který drží poslední postupovou pozici do předkola play-off, ztrácí sedm bodů.

přehrát video
Rulíka nahradí v Litvínově Šlégr

"Každé odvolání trenéra není nic příjemného. I když můžeme říkat, že je to jejich řehole. Málokterý trenér vydrží někde déle jak dva tři roky, Radim působil v Litvínově čtyři a půl roku a odvedl tady ohromný kus práce," řekl Šlégr z pozice předsedy představenstva. 

Dvaapadesátiletý Rulík působil v Litvínově od října 2013 a v sezoně 2014/15 dovedl Severočechy k historicky prvnímu mistrovskému titulu.

Litvínov je třetím klubem v extralize, který v tomto ročníku odvolal trenéra. Na konci října skončil ve Spartě Jiří Kalous, jehož nahradil František Výborný, v polovině listopadu převzal Mladou Boleslav Vladimír Kýhos místo Patrika Augusty.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.