čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
35. KOLO EXTRALIGY

Plzeň po třech porážkách zabrala proti Jihlavě a navýšila náskok na čele

aktualizováno 30. 12. 2017 20:02

Třikrát sice bodovali, ale nedokázali v prodloužení, respektive v nájezdech, dotáhnout zápas do vítězného konce. Tentokrát ale proti Jihlavě plzeňští hokejisté nezaváhali. Indiáni zvítězili 3:1, když o výhře rozhodl gólem ze šatny Jan Schleiss. Západočeši tak navýšili náskok na prvním místě na 11 bodů před druhými Vítkovicemi, zatímco Jihlava nadále zůstává poslední o devět bodů za Litvínovem.

Utkání Plzeň - Jihlava

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale z úvodního náporu se ani při přesilové hře neprosadili. Hosté spoléhali na dobrou obranu středního pásma a rychlé brejky. V 16. minutě ovšem zbytečným útočným faulem nabídl Kubalík Indiánům početní výhodu. Po Mertlově přiťuknutí ještě Gulaš z velkého úhlu Voldena nepřekonal, za chvíli ale norského gólmana prostřelil nenápadnou střelou z pravého kruhu Jones.

Začátek prostřední části patřil domácím, Indrák ovšem při přečíslení tři na dva mířil z mezikruží nad a vzápětí po ideální nabídce Stacha od pravého hrazení nepřekonal nekrytý Kratěna tváří v tvář Voldena. Ve 27. minutě propadla na obranné modré čáře plzeňská defenziva a po sklepnutí Dostálka Zemanovi do jízdy jihlavský útočník přesnou střelou pod Svobodovu vyrážečku vyrovnal na 1:1. Poté se hra vyrovnala, ale místo gólových příležitostí na ledě přibylo osobních soubojů.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Jihlava

Ve 35. minutě mohl Duklu dostat do vedení během přesilovky Hammil, jeho svižný pokus z levého kruhu však Svoboda dokázal vyrazit do břevna a plzeňský gólman zlikvidoval i další šance střelecky aktivnějších hostů.

Osmnáct vteřin po druhé pauze se ale k odražené střele Mertla dostal Schleiss a po objetí branky zasunul puk za čáru na 2:1. Rychle mohl odpovědět Anděl, jehož tečované nahození od modré čáry zastavila levá tyč.

Jihlavští ve snaze o srovnání výsledku otevřeli hru. K individuálnímu průniku toho ve 48. minutě využil Gulaš, ale po úspěšném bekhendovém blafáku zakončil nad odkrytou branku. Následně Dukla promarnila početní výhodu a z protiútoku dva na jednoho Straka dorážel Kracikovu střelu jen těsně vedle. Závěrečnou power play Jihlavy ukončil 44 vteřin před sirénou trefou prázdné branky Gulaš, který tak stylově oslavil dnešní 32. narozeniny. Plzeň porazila Duklu poosmé za sebou.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Jones (Preisinger, D. Sklenička), 41. Schleiss (Mertl), 60. Gulaš - 27. A. Zeman (Dostálek, D. Kajínek). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 7111.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Jones, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kaňák - Gulaš, Mertl, Indrák - D. Kindl, Kracík, Stach - Eret, Kratěna, Schleiss - P. Straka, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, D. Kajínek, Bryhnisveen - Hamill, Skořepa, T. Kubalík - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Rabbit, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Jiří Hanzlík (Plzeň): "Proti Jihlavě se hraje vždy hrozně těžce. Mají ve hře pokaždé velké úsilí, jsou houževnatí a dávají do toho srdce. Klobouk dolů před nimi. Utkání bylo ve velkém tempu a divákům se muselo líbit. Oba týmy nic nevypustily a my jsme byli o trochu šťastnější. Už poslední zápasy jsem z našeho výkonu cítil, že odeznělo takové sebeuspokojení z naší pozice v tabulce. Dnes byla na hráčích vidět obrovská chuť dotáhnout utkání za každou cenu do vítězného konce."
Petr Vlk (Jihlava): "Jsme hodně zklamaní, že jsme po takovém předvedeném výkonu nezískali ani bod, protože bychom si ho dnes zasloužili. Rozhodly dvě hloupé chyby, které jsme soupeři nabídli. Tak zkušený tým je samozřejmě dokáže potrestat. První byla zbytečné oplácení v útočném pásmu, při vítězném gólu Plzně po vyražené střele odjeli od branky a nechali tam hráče samotného. To se nám nesmí stávat. Beru to jako další porážku o jeden gól, protože třetí branka byla do prázdné. Jsme zklamaní, ale musíme se z toho oklepat a jít dál. Máme charakterově zdravé mužstvo, které se s tím dokáže poprat."