ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
OHLASY 13. KOLA EXTRALIGY

Bulíř: Dneska jsme dali do zápasu bojovnost, odvahu a srdce

Velikost textu:

Vyrovnaný duel rozsoudil až v samotném závěru a rozhodl o třech bodech pro Liberec. Právě Michal Bulíř se stal hrdinou okamžiku v 58. minutě duelu proti Vítkovicím, když v přesilové hře vstřelil vítěznou branku a určil finální skóre 2:1. Bílí Tygři tak vyprodukovali z šesti domácích utkání 15 bodů, zlepšit se však potřebují na hřištích soupeřů.

Michal Bulíř v dresu Liberce
Michal Bulíř v dresu Liberce

Podle Bulíře bylo mužstvo Bílých Tygrů od samého dnešního rána naladěné, že musí proti Vítkovicím uspět a zastavit trápení z posledních utkání. "Musím poděkovat celému týmu, bylo to odmakané. Už od rána to každý po tom nepříznivém vývoji posledních zápasů chtěl. Tři body jsme potřebovali a jsem rád, že jsme si pro ně takhle došli," řekl Bulíř.

Při vyloučení vítkovického útočníka Davida Květoně za zdržování hry po vyhození puku do hlediště rozhodl zápas ránou z pravého kruhu poté, co si vyměnil puk s Martinem Ševcem. Bulířovu střelu ještě před brankářem Danielem Dolejšem tečoval bránící Jan Výtisk.

"Chtěl jsem si původně s tím pukem vyjet a vystřelit, ale nešlo to. Byl tam zrovna Honza Výtisk ve střele, tak jsem to dal Švíckovi (Ševcovi) nahoru, otočil jsem se a on mi to krásně vrátil. Pak už jsem to jen zkusil propálit a vůbec jsem neviděl, jestli to ještě někdo tečoval. Jsem jen rád, že to tam padlo a máme tři body," popisoval Bulíř vítěznou trefu.

přehrát video
Sestřih utkání Liberec - Vítkovice

Podle šestadvacetiletého útočníka Liberečtí stále věřili, že zápas zlomí na svou stranu. "Myslím si, že za dnešek jsme si ty body určitě zasloužili. Všichni jsme odevzdali všechno a věřili jsme. Času bylo dost a tím, že jsme měli přesilovku, tak jsme si řekli, že ze sebe vymáčkneme úplně všechny síly. Přineslo to nakonec úspěch," potěšilo Bulíře.

S Vítkovicemi, které měly na kontě před dnešním zápasem rovněž pět porážek z posledních šesti zápasů, je čekal tuhý boj. "Mají slušný tým a zápas byl hodně založený na bojovnosti a na soubojích tělo na tělo a hokejka na hokejku. Samozřejmě rozhodly přesilovky. V takových zápasech, kdy je to o gól nebo srovnané, tak přesilovky dělají hodně. Kdo to využije, tak jsou body většinou na jeho straně. Jsem rád, že se to podařilo nám," uvedl.

Rozdíl mezi výkony doma a venku si Bulíř nedokáže vysvětlit. "Ale přijde mi, že nejsme doma pod žádným takovým tlakem. Hrajeme docela uvolněně, bojovně a všichni chceme. Musíme to ale přidat i v těch venkovních zápasech. Jedeme v úterý do Hradce, kde nás taky čeká bouřlivá atmosféra, a my musíme hrát jako dneska. Každý bojovat, dát tam srdce a přivézt body," podotkl.

Pozor si podle Bulíře musejí dávat Bílí Tygři mimo svůj led na vstupy do zápasů. "Viděli jsme to v Plzni, tam byla první třetina 1:3 a pak musíme něco dohánět, což je strašně těžké. Jak na fyzičku, tak i na psychiku. Musíme být úplně jiné mužstvo než v Brně anebo v Plzni," uvedl Bulíř.

Fakt, že se týmu v posledních zápasech výsledkově nedařilo, byl patrný i v domácích vystoupeních. "Určitě to vnímáme všichni, že nám to nejde na hokejkách, jak bychom si asi představovali. Dneska jsme to ale nahradili bojovností, odvahou a srdcem," dodal Bulíř.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.