ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
OHLASY 10. KOLA EXTRALIGY

Tři body z Vítkovic jsou zlaté, byl rád zaskakující Hylák

Velikost textu:

I bez zdravotně indisponované brankářské jedničky Miroslava Svobody se hokejisté Plzně udrželi na vítězné vlně. Svobodův záskok Alexander Hylák totiž první start v sezoně okořenil na vítkovickém ledě hned čistým kontem a i díky jeho 29 zákrokům Škoda v Ostravě vyhrála 2:0. "Bylo to nepříjemné tím, že jsem byl dlouho mimo zápasový rytmus. Ale jsem rád, že mě to potrefovalo. Odsud jsou to zlaté tři body," řekl Hylák.

Alexander Hylák
Alexander Hylák

Svoboda v předešlých devíti kolech mezi tyče nikoho nepustil, ale Hylák trenérům ukázal, že i v záloze mají Indiáni jistotu a spolehlivost. "Měl jsem dostatek času se na to připravit," vysvětlil Hylák.

A nakonec to podle jeho slov nebylo špatné představení. "Po dlouhé době to sice není ideální stav, to vám řekne každý gólman. Ale taková je naše pozice jsme dva, tři, a chytá jeden. Míra (Svoboda) chytá naprosto skvěle a nebyl důvod něco měnit. Ale jsem rád, že jsem se teďka dostal do brány a vyhráli jsme," pochvaloval si pardubický odchovanec.

Nula v premiéře, pro Hyláka nic mimořádného. I když v Plzni už nastupoval v uplynulé sezoně a nebyl to jeho první start v barvách Indiánů. "Na to jsem asi přeborník. Už kdysi první start v Pardubicích v chlapech jsem měl nulu, pak první start v Hradci nulu a i v druhé lize v Kolíně jsem taky v prvním utkání měl nulu. Ale tady to nebyl první start. Je to taková haluz, ale potěší to," usmál se Hylák.

přehrát video
Sestřih utkání Vítkovice - Plzeň

Sebevědomí mu ve Vítkovicích dodal zákrok z prvních minut zápasu. "On asi nebyl tak viditelný. Bylo to nahození od modré čáry, půl metru přede mnou to hráč ztečoval a mě to trefilo do břicha. Kdyby to byl gól, tak nevím. Člověka to musí trefovat," řekl Hylák.

Tým ale za výkon chválil a jeho výhra se po náhodě určitě nezrodila. "Hráli jsme super. Ve druhé třetině tam bylo pár brejků, ale oni to naštěstí netrefili. Až ve třetí třetině měli trošku tlak, ale to se dalo čekat, že po prvním gólu se budou tlačit dopředu," dodal Hylák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.