ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Ohlasy čtvrtfinále play-off

Cienciala se dozvěděl nominaci až ráno před zápasem, pak se stal hrdinou

Velikost textu:

Třinec (Frýdecko-Místecko) – Páté utkání čtvrtfinále play-off mezi Třincem a Chomutovem rozhodl muž, který se nominaci na duel dozvěděl až ve středu ráno. David Cienciala se za důvěru trenéru Vladimíru Kýhosovi odvděčil nejlépe, jak mohl. Jedenadvacetiletý mladík zařídil v 89. minutě výhru Ocelářů 3:2 v prodloužení, po které druhý tým základní části extraligy prohrává v sérii už jenom 2:3.

David Cienciala střílí vítězný gól
David Cienciala střílí vítězný gól

"Pocity jsou krásné. Na ledě jsem skoro padal, když na mě všichni naskákali, bylo to super. Ale ještě není vyhráno, musíme být pokorní a dobře se na Chomutov znovu připravit," uvedl Cienciala.

Z gólu se podvědomě radoval ještě předtím, než jej dal. Po střele Lukáše Galvase totiž zůstal v brankoviši volný kotouč, ke kterému měl blíže než Jan Rutta. A "zívala" na něho prázdná branka.

"Zapíchnul jsem to před brankou a doufal jsem, že to tam Galus procpe, protože oni hrají neskutečně obětavě a blokují všechny střely. Nějak se to odrazilo, ještě puk, myslím, tečoval Netík. Měl jsem to jednoduché a ani jsem neměl obavy, že to nedám. Už jsem se podvědomě radoval," přiznal.

Šance přišla v pravý čas

Cienciala do hry naskočil naposledy v posledním utkání základní části extraligy, od té doby s týmem pouze trénoval. Kouč Kýhos před pátým utkáním přeházel všechny útočné formace a také třineckého rodáka nasadil v pravý čas. "Jsem rád, že jsem dostal v play-off šanci, protože v Třinci je narvaný kádr. Byl jsem připraven, a když jsem viděl ráno své jméno na nástěnce, byl jsem šťastný a strašně jsem se na zápas těšil," pokračoval.

přehrát video
Gól v utkání Třinec - Chomutov: Cienciala - 3:2 (89.- min.)

Cienciala tvrdil, že důležitost zápasu, po kterém mohla Třinci v případě prohry skončit sezona, si nepřipouštěl. "Hraji pořád stejně. Byl jsem hlavně rád, že můžu za Třinec hrát," řekl útočník Ocelářů, kterého Kýhos posílal na led v přesilových hrách i oslabeních. "Něco se stalo v první třetině Danu Rákosovi, tak mě tam dal," vysvětlil.

Kouč Ocelářů vedle změn v sestavě stáhl v průběhu utkání i hru na tři lajny. Odpočatému Ciencialovi tah vyhovoval. "Byl jsem díky tomu v tempu. S Jášou (Lukášem Jaškem) si sedíme, hrajeme spolu dlouho. Můžeme hrát poslepu. Víme, že jsme dobří bruslaři a že je můžeme potočit. Naším úkolem bylo hrát svůj hokej," dodal.

A připustil, že prodloužení bylo náročné. "Ještě jsem nezažil, že by se hrálo tak dlouho. Ale utíkalo mi to rychleji než první tři třetiny," pousmál se Cienciala a gól věnoval zesnulému otci Romanovi, který dosahoval úspěchů s mládežnickými týmy Ocelářů. "Určitě by byl na mě pyšný. Ten gól je pro něho," řekl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.