ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
EXTRALIGA

Salfický: Chtěli jsme koncepční řešení. Holaň je mladý a perspektivní trenér

Velikost textu:

Pardubice – Hokejový klub z Pardubic sáhl k velkým změnám v managementu klubu. Nový generální manažer Dušan Salfický, který bude mít k dispozici trenérské trio Holaň–Marek–Janecký, doufá ve stabilizaci situace a úspěšnou dlouhodobou koncepci. Ikona pardubického klubu a bývalý brankář vstoupil do Dynama také jako akcionář společně se stále aktivním hráčem Petrem Čáslavou. Podle Salfického se klub pokusí do konce ledna doplnit kádr, aby byl připraven na rozhodující fázi sezony.

Dušan Salfický
Dušan Salfický

"Do klubu jsem šel jako akcionář proto, protože mě Pardubice vychovaly pro velký hokej. Beru to tak, že mám možnost jim to teď vrátit. Když přišla nabídka, tak jsem neváhal. Jsem ochoten podílet se na tom i vlastním kapitálem, abych lidem ukázal, že mi opravdu na hokeji v Pardubicích záleží a jsem ochoten sám za sebe přispět k pozvednutí pardubického hokeje," řekl Salfický ke koupi vlastnického podílu i angažování u Dynama.

Východočeši po změně na vedoucích pozicích klubu uvažují také o proměně hráčského kádru. Případné změny si však generální manažer Salfický nechává až po poradě s novými trenéry.

"Určitě bychom chtěli kádr spíše doplnit, než pozměnit. Máme na to krátký čas do 31. ledna, ale věřím, že to s trenéry dáme do kupy. Bude záležet také na ekonomické stránce, co si budeme moct dovolit a kdo bude v tomto krátkém úseku volný na trhu," uvedl Salfický.

přehrát video
Salfický: Kádr Pardubic chceme spíše rozšířit než vyměnit

Bývalý brankář Pardubic si však nemyslí, že by Dynamo trápil nedostatek kvalitních hráčů na jednotlivých postech. "Nemohu vyloženě říct, že by nás na nějakém postu tlačila bota. Myslím si, že máme vyrovnanou brankářskou dvojici. Gólmany momentálně neřešíme. Chtěli bychom spíše řady rozšířit než vyměnit. Myslím si, že kluci současného kádru mají svou kvalitu. Dneska je to spíše o sebevědomí a psychice hráčů," objasnil.

"Kluci hokej nezapomněli hrát, ale jsme v situaci, v jaké jsme, sezona může být ještě hodně dlouhá, tak uvažujeme spíše o rozšíření kádru, než že bychom chtěli někoho nahrazovat," dodal k možným změnám Salfický.

Novému trenérskému složení velí Holaň

Východočeši angažovali na pozici hlavního trenéra bývalého úspěšného obránce Miloše Holaně, který se po zahraničních štacích vrací do extraligy po téměř šesti letech.

"My jsme se rozhodli pro Miloše, protože jsme zvažovali koncepční řešení. Jestli udělat krátkodobé pro záchranu letošní sezony, nebo řešení, které bude navazovat na další roky. Oslovovali jsme různé trenéry s nějakou vizí, koncepcí. Já jsem se nakonec rozhodl pro Miloše, protože je to mladý, perspektivní trenér, který má už bohaté zkušenosti s trénováním dospělých," vysvětlil bývalý brankář Pardubic.

"Po několika pohovorech s ním byla pro mě priorita, jak se k tomu Miloš postavil. Své trenérské ambice má až na druhém místě. Hlavní je pro něj pomoct Pardubicím v záchraně sezony. Další věc byla jazyková bariéra (hráčů), protože Miloš mluví rusky, anglicky. My máme v týmu čtyři Kanaďany, jejich komunikace mohla být (dříve) komplikovaná a složitá," vyjmenoval Salfický Holaňovy přednosti.

Prioritou pardubického vedení je tak koncepční práce trenérského složení v čele s Holaněm, do kterého patří i Pavel Marek a Otakar Janecký. Plán s koncepcí je nasnadě: Pardubice mají za poslední tři roky už sedmého trenéra. Dlouhodobější angažmá se před jmenováním Holaně nepovedlo naplnit koučům Venerovi, Říhovi staršímu i mladšímu, Královi, Draisaitlovi a naposledy ani Rohlíkovi.

V koncepci Dynamo počítá i s mládeží, ztrátu extraligy si nepřipouští

Východočeši také chtějí postavit do tří let nové jádro tak, aby byl klub v budoucnu opět konkurenceschopný.

"Koncepce trenérů a naše vize jsou takové, že když mladí kluci projdou naším systémem, tak jim šanci (v A-týmu) dáme co nejdřív, aby se otrkali. Nemusí tam být celou sezonu, mohou nastupovat v první lize. Ale s naším šéftrenérem mládeže chceme koncepci stavět tak, aby hráč už v osmnácti či devatenácti byl připraven, věděl, co se hraje v áčku a dostal šanci. Pak je to jen o nich. Mladým klukům chceme dát prostor. Až za tři či čtyři roky dospějí, aby tvořili zdravé jádro pardubického týmu," upřesnil vizi Salfický.

Pardubice se aktuálně nacházejí v nelichotivé a složité situaci. Poté co Východočeši prohráli v Litvínově 4:5 v prodloužení, zaznamenali už šestou porážku v řadě a klesli na poslední příčku tabulky. Stále jasněji se tak vyvíjí jejich pozice v pásmu pro play-out. Ve vzduchu proto visí i strašák s označením baráž. Otázka ztráty extraligové příslušnosti však není v pardubických plánech.

"Nepřipouštíme si to. Všichni, co nyní nastupují do klubu, mají jednoznačné zadání: udělat maximum pro setrvání Pardubic v extralize. Nepřipouštíme si variantu B," uzavřel výhled na nejbližší směřování Dynama Salfický.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.