ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
27. kolo extraligy

Oslavy výročí vzniku hokejové ligy zahájí utkání Sparty s Vítkovicemi

Velikost textu:

Praha - Nedělní duel mezi Spartou a Vítkovicemi bude mít speciální historický nádech. Pražané odstartují soubojem o extraligové body s Vítkovicemi měsíc oslav osmdesátého výročí ligové soutěže a zároveň 113 let své existence. Hráči tradičního klubu nastoupí do utkání ve speciálních retro dresech jako připomínku střetnutí těchto týmů před osmdesáti lety. Zápas můžete sledovat od 14:05 na programu ČT sport nebo na webu ctsport.cz. 

Hokejisté Sparty
Hokejisté Sparty

Dresy, ve kterých sparťané v neděli nastoupí, jsou kopiemi svetrů, v nichž bylo odehráno před osmdesáti lety v lednu 1937 první ligové utkání - v Ostravě proti ČSK Vítkovice (1:1).

"Samozřejmě byl zvolen jiný materiál, ale jedná se i tak o unikátní černé dresy, který zdobí pouze velké 'S' na prsou. Navíc jsou přidány pouze nášivky, které odkazují na 80 let od založení ligy a vzhledem k tomu, že dresy půjdou následně do aukce, je na nich také datum a jména obou soupeřů," přiblížil tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

"Musím říct, že tyhle dresy se vážně povedly, moc se mi líbí," uvedl zkušený obránce Michal Barinka. "Byl jsem hodně příjemně překvapený a těším se na to, až v nich vyjedeme na led. I klukům v kabině se líbily, když jsme si je prohlíželi. Dostaneme k nim šedé návleky na kalhoty a černé stulpny, bude to vypadat hodně dobře," řekl Barinka, mistr světa z roku 2010.

Na zápas přijde celá řada legend pražského klubu. Například Jiří Kochta, Josef Horešovský, Rudolf Šindelář, Pavel Richter, z mladší generace pak Richard Žemlička, Jiří Zelenka a další. "Na Spartu chodím stále často a rád. Bylo by parádní, kdyby se návštěva přiblížila té, co viděla v úterý výhru nad Kometou. Dvanáct tisíc fanoušků na takový zápas, to by bylo super. Bude to velká událost a moc se na to těším," prohlásil Richter, člen Klubu legend HCS.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.