ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Výborný: Hokej mi nechybí. A Hlinka mě naštval, dodává s úsměvem

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Hokejový útočník David Výborný, jedna z ikon českého hokeje posledních dvou dekád, ukončil úspěšnou profesionální kariéru už na konci minulé sezony, symbolicky v zápase proti Spartě se s ním ale oficiálně rozloučila Mladá Boleslav. V dresu středočeského klubu nastupoval před nešťastným zraněním, které uspíšilo plánovaný konec. A v Bruslařském klubu působí i nyní, hráčskou kabinu vyměnil za kancelář sportovního manažera. Slavnostní ceremoniál předcházel duelu s pražským klubem, ve kterém odehrál devět sezon v A-týmu.

David Výborný při oficiální rozlučce s kariérou
David Výborný při oficiální rozlučce s kariérou

"Nejsem moc emotivní člověk, ale samozřejmě že cítím takové napětí a jsem rád, že je to zrovna dnes, kdy hrajeme proti Spartě. Bude to dobrý zápas i dobré ukončení," řekl před zápasem jedenačtyřicetiletý Výborný. Pětinásobný mistr světa si tak mohl užít bouřlivý aplaus fanoušků obou klubů.

Před pěti lety přitom ze Sparty neodešel úplně v dobrém, to už je pro něj ale minulost. "Končil jsem tam tím, že jsme hráli play-out (o udržení), což nebyla úplně dobrá rozlučka. Pak jsem to zažil i v Boleslavi, ale už je to za námi," řekl Výborný, jenž v dresu Pražanů i Středočechů nosil kapitánské "céčko".

přehrát video
Výborný: Při rozlučce mi proběhl celý hokejový život

Z tribuny tak mohl sledovat například i svého dlouholetého spoluhráče a švagra Jaroslava Hlinku, který za Spartu ještě hraje. "Koukám ale, že v zápisu ho napsali na pravé křídlo, takže už to má asi také spočítané. Vždy to byl centr," smál se Výborný.

O rok mladší Hlinka mu však svým výkonem oslavu pokazil. Zasloužil se o tři góly Pražanů, Sparta nakonec vyhrála 4:3. "Naštval mě, to je jasné. Hrál dobře. Nechali jsme mu prostor, ale bylo vidět, že s Vránou jsou to zkušení hráči a pak si jen vybíral, komu to dá, aby zakončil do prázdné branky," řekl trenér domácích a Davidův otec František Výborný.

Hlinka však doufal, že to tak hrozné nebude. "Byla to pěkná rozlučka a David si to jednoznačně zaslouží za to, co udělal pro Boleslav, český hokej i pro Spartu. Věřím, že jsem mu nic nepokazil," řekl Hlinka, který si v zápase připsal tři body za gól a dvě asistence.

Výborný přiznal, že na novou pozici si už zvykl. "Hokej mi nechybí, až mě z toho mrazí. V kanceláři samozřejmě jsem, ale hodně toho řešíme v kabině nebo v kanceláři generálního manažera," uvedl Výborný, který nadále úzce spolupracuje s otcem Františkem, jenž je stále trenérem týmu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.