ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Rohlík po vítězné premiéře: Musel jsem převzít zodpovědnost

Velikost textu:

Chomutov – První extraligový zápas na pozici hlavního kouče a hned první vítězství. Navíc na ledě mužstva, které v sezoně dosud pouze vyhrávalo. A k tomu s týmem, který ještě nezískal ani bod. Není tak divu, že Pavel Rohlík byl po výhře Pardubic v Chomutově, kterou jeho svěřenci vydřeli v prodloužení, spokojený, přestože výkon Dynama měl k ideálu hodně daleko.

Pavel Rohlík
Pavel Rohlík

"V první třetině jsme chtěli hrát zajištěnou obranu, ale trošku jsme se báli hrát. Byly tam nerozhodné věci, hodně soubojů jsme prohrávali, také buly. Prohrávali jsme 1:3 a měl jsem trošku strach, abychom to utkání dokázali zvládnout," řekl Rohlík.

"Přiznávám, že jsem měl husí kůži a bál jsem se, abychom neinkasovali čtvrtý gól. Bylo moc důležité, že jsme pak snížili my druhým gólem. A druhá třetina byla směrem dopředu velice dobrá. Pak už jsem věřil, že už nějaký bod uděláme," dodal čtyřiačtyřicetiletý Rohlík.

Tým podle něj ukázal, že má i přes poslední nepovedené výsledky vnitřní sílu. "Změnili jsme taktiku, stáhli jsme sestavu na tři pětky a jsem strašně rád, že se nám to podařilo otočit. Chceme zapracovat ještě na defenzivě, pět inkasovaných branek je hodně," prohlásil Rohlík.

Změna na pozici trenéra byla podle všeho nevyhnutelná. "Prohráli jsme už hodně zápasů v přípravě a Lize mistrů, mužstvo bylo trošku psychicky zdecimované. Necítil jsem z mužstva v zápasech, ale ani na tréninku emoce, nadšení, což podle mého k hokeji patří," přiblížil Rohlík.

přehrát video
Zápas s Chomutovem ukázal, že novým koučem Pardubic je Rohlík

"Já do toho mužstva vidím, já ho i stavěl, tak jsem za to i zodpovědný a vzal jsem to na sebe se svým kolektivem trenérů," řekl Rohlík. Ten tvoří kromě Rohlíka, jenž je zároveň generálním manažerem klubu, Vladimír Martinec jako šéftrenér a asistenti Michal Mikeska a Karel Beran.

"Na střídačce fungujeme tak, že Karel má na starosti obránce, Michal útočníky, já dělám přesilovky a po domluvě s nimi oslabení, s panem Martincem konzultujeme sestavu, taktiku i přípravu na utkání," popsal Rohlík.

Možnost spolupráce s šestašedesátiletou klubovou legendou Martincem si pochvaluje. "Dnes mi dával hned několikrát zpětnou vazbu. A od něho vzešel nápad postavit do prodloužení trojku Redenbach, Sýkora, Schaus, která pak rozhodla," ocenil Rohlík.

"Je to zkušený člověk, který ví, jak sestavit určité dvojice. Jsem strašně rád, že tu nabídku přijal. Je to takový ten praktik, ideální na doplnění trenérsky mladších lidí. Známe se dlouho a je pro nás strašně důležitý. Je to pro nás obrovská pomoc," uvedl Rohlík.

Potěšili ho i zkušení hráči, kteří měli na výhře zásadní podíl. "Seděl jsem několikrát v týdnu s hráči, kteří tvoří osu týmu. Neustále jsem jim zdůrazňoval, že to musí vzít na sebe. Jsem hrozně rád, že takhle pomohli k vítězství," uzavřel Rohlík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.