ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Finále extraligy

Ševc: Neříkám, že budeme jako Vsetín, ale snad to chvíli vydrží

Velikost textu:

Praha - Martin Ševc získal již pátý mistrovský titul v kariéře, poprvé ho však vybojoval v domácí soutěži. Po zlatech s Färjestadem v letech 2006, 2009 a 2011 slavil ve švédské lize rovněž se Skellefteou (2013), ale poté byl v dalších dvou sezonách na straně poražených. V roce 2014 se Lvem Praha ve finále Kontinentální ligy, loni znovu jako hráč Skelleftey. S Libercem se vrátil na vítěznou vlnu. "Každý nechal za sebou kus práce, snažili jsme se dělat věci trošku po svém a jsem rád, že se nám to vrátilo," uvedl čtyřiatřicetiletý obránce.

Martin Ševc
Martin Ševc

"Po letech, co se nedařilo, se v této sezoně dařilo skoro všechno. Snad kromě Ligy mistrů, i když ani tam jsme ostudu neudělali," zhodnotil Ševc. Radost měl i kvůli spoluhráčům. "Dělá mě strašně šťastným koukat se na kluky, kteří třeba vyhráli něco poprvé a prožívají tu euforii," uvedl Ševc. "Když pak člověk vidí medaile a celý ten úspěch s odstupem času, je to pro něho takové zadostiučinění," dodal.

Věří, že se Severočeši na vrcholu udrží. "Líbí se mi, že to tady není žádná rychlokvaška, ale myšlením jsou lidé v klubu otevření a jdou tomu ve všem naproti. Hráli jsme podle mého hezký hokej, povedlo se nalákat diváky. Neříkám, že budeme vyhrávat jako Vsetín v minulosti, ale bude skvělé, když tady z toho všichni budeme mít radost a nějakou dobu to vydrží," uvedl Ševc.

přehrát video
Ševc: Bylo to strašně o emocích. Za sprostá slova se klidně omluvím

Připouští, že i extraligový šampion má na čem pracovat. "Jsou věci, které se nepovedly. Necháme si je však pro sebe, není to nic na roztrubování do světa. Důležité je o nich vědět a posouvat to dál," řekl Ševc, který patřil ke klíčovým oporám a kouč Filip Pešán na něho hodně sázel. V rozhodující šesté finálové bitvě se Spartou odehrál jakožto nejvytíženější hráč utkání 40 minut a sedm vteřin, takřka polovinu z času, který uběhl, než Martin Bakoš rozhodl.

Smlouvu má ještě na dva roky a hodlá ji dodržet. "Když to tak řeknu - na stará kolena už se fakt nikam nechystám. Hlavně kvůli rodině jsem se vracel domů a jsme takhle spokojení. Když tu spokojenost vidím na klukách a manželce, tak nemám kam utíkat," uvedl účastník světového šampionátu před dvěma lety.

Radost hokejistů Liberce
Radost hokejistů Liberce

Slovní ataky na trenéra Sparty Josefa Jandače během série jsou pro něho uzavřenou záležitostí. "Některé ty věci byly řečené v emocích a já se k tomu nechtěl v dalším průběhu finále vyjadřovat. Nemám problém se za ty vulgarity a 'paní Jandačovou' omluvit. To byly věci, které byly přes čáru. Ale také si myslím některé věci a za ty se omlouvat nebudu," uvedl Ševc.

Jandačovi chtěl po nedělním zápase, kdy se finalisté zdravili uprostřed hrací plochy, podat ruku. Současný reprezentační asistent a nástupce Vladimíra Vůjtka staršího na pozici hlavního kouče národního týmu ho ale obešel. "Snažil jsem se ho oslovit na ledě, nabídl jsem mu ruku, ale pan Jandač ji odmítl. Já s tím nemám problém. Pan Jandač se tak prostě zachoval a já myslím, že to máme mezi sebou uzavřené," řekl Ševc.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.