ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
OHLASY 22. KOLA EXTRALIGY

Ostřižek uvítal návrat Koreise do sestavy Komety

Velikost textu:

Brno - Z návratu uzdraveného útočníka Jakuba Koreise měl kromě trenéra hokejistů Komety Aloise Hadamczika největší radost David Ostřížek, neboť se k němu a Janu Hruškovi vrátil na křídlo první řady Vojtěch Němec. Ten byl na záskoku za Koreise ve třetím útoku. 

Brněnský Jakub Koreis v souboji s Pavlem Klhůfkem ze Slavie
Brněnský Jakub Koreis v souboji s Pavlem Klhůfkem ze Slavie

Čtyřiadvacetiletý Ostřížek byl dnes rázem nejpilnějším střelcem Komety, když brankáře Třince Šimona Hrubce přinutil k pěti zásahům. Jednou jej překonal a upevnil si pozici čtvrtého nejproduktivnějšího hráče Komety v této sezoně se šesti brankami a stejným počtem asistencí.

"S Němcem a Hruškou jsme už dokonale sehraní, navzájem si vyhovujeme. A když se něco nepodaří, tak jedeme dál," usmál se po utkání Ostřížek, který zaznamenal svůj dnešní gól při přesilovce.

"Tato střela vyplynula ze situace. Hruška mi ideálně nahrál z prostoru za brankou, mířil jsem do volného prostoru. Měl jsem to přes ruku," uvedl Ostřížek, který teprve pod koučem Hadamczikem našel v Kometě stabilní místo v prvním útoku.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Třinec

V extralize není nováčkem, v minulých sezonách ale většinou často putoval mezi nejvyšší soutěží a farmou. Dnešní zpočátku jednoznačně rozehraný duel si Kometa v závěrečné třetině za stavu 3:0 hodně zkomplikovala.

"Přestali jsme hrát. Třinec to využil, dostal se do tlaku. Naše dvě chyby potrestal dvěma góly. Přitom jsme si po druhé třetině říkali, že se pokusíme odehrát zápas s čistým kontem. Naštěstí jsme zápas ustáli a nedovolili soupeři, aby si odvezl nějaký bod," poznamenal Ostřížek.

Kometa se domácím divákům představila po dlouhých třiadvaceti dnech. V nich odehrála pouze tři utkání na soupeřových kluzištích a vypadla ze zápasového rytmu. "Doma se nám daří mnohem více. Některé předcházející zápasy se nám nevydařily, dostali jsme se pod tlak. Ale jsme silný tým, který podobné výpadky zvládne. Dnešní vítězství nám hodně pomohlo a pozítří hrajeme opět doma proti Hradci Králové," poznamenal Ostřížek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.