ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
OHLASY 21. KOLA

Červenka je v čele produktivity, statistiky prý ale nesleduje

Velikost textu:

Chomutov - Ihned po svém návratu do extraligy se stal jednou z jejích největších hvězd. Roman Červenka pomáhá Chomutovu do play-off a i v utkání proti lídrovi tabulky z Liberce si připsal důležitý zásah, pomohl totiž svému týmu vítězným gólem. A také sobě do čela tabulky produktivity. Pro bývalého útočníka Slavie je ale prý důležitější, že se jeho týmu daří, statistiky nesleduje.

Roman Červenka (v bílém) v dresu Chomutova
Roman Červenka (v bílém) v dresu Chomutova

Devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010 má po svém dnešním představení proti Liberci, které rozhodl trefou v prodloužení, na svém kontě 22 bodů za deset branek a dvanáct asistencí v 19 zápasech.

"Abych pravdu řekl, tak to nijak moc nesleduju a vůbec se na to nesoustředím. Hlavní je spíš to, že teď máme sérii, kdy se nám docela daří, za což jsem rád a doufám, že to budeme držet co nejdéle," řekl Červenka a připomněl tak úspěšnou bodovou šňůru Pirátů, kteří z posledních pěti utkání vytěžili výtečných 12 bodů.

Nijak však neskrýval, že ho těší, jak se mu osobně daří. "Samozřejmě, že mě to těší. Cítím, že jsem tady právě od toho, abych týmu pomohl právě těmi body a góly. Takže jsem teď momentálně určitě spokojený. Jsem rád, že to na mně stojí, takhle to jde a můžu tomu týmu takhle pomoct," prohlásil Červenka, který má v tabulce produktivity soutěže náskok bodu na Jaroslava Hlinku ze Sparty.

Úspěšné období, které nyní Chomutov prožívá, považuje ve vyrovnané soutěži za mimořádně důležité. "Liga je strašně vyrovnaná a Liberec patří k favoritům, ale těžký je každý zápas. Dnes je jedno, proti komu hraješ. A pro nás jsou každé body důležité. Teď by to chtělo do další pauzy na té dobré vlně vydržet a sbírat dál co nejvíce body," přál si Červenka.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Liberec

Velice solidní postavení jeho týmu na sedmé příčce, pouhý bod za šestou Olomoucí, ale zároveň se šestibodovým náskokem na osmé Vítkovice, pomáhá navíc náladě v kabině. "Vždy je samozřejmě lepší, když se daří. Ale já to neberu nijak tak, že jsme nováček. Do posledního kola se bude hrát o všechny příčky, takže důležitý bude každý bod po bodu," myslí si Červenka.

A dávku sebevědomí dodávají Chomutovským i souboje s těmi nejsilnějšími. Liberec dotlačili Piráti do prodloužení už podruhé. "Liberec je určitě výborný tým, ale zase není takovým týmem, že by se nedal porazit. V úterý jsme hráli třeba hrozně těžký zápas ve Varech. Opravdu mi přijde, že je jedno, proti komu hraješ," řekl Červenka. "A my určitě nemáme špatný tým. Už jsme si v těch zápasech ověřili, že se dá hrát se všema," doplnil.

Přes jeho bodové příspěvky z poslední doby, kdy si za pět zápasů od reprezentační přestávky pro turnaj Karjala připsal šest branek a tři asistence, se ještě necítí v optimální formě a pohodě. "Nechci to řešit a rozebírat, ale byl jsem v té pauze nemocný. Zatím se to na mě nějak lepí. Nemůžu pak být v tom nejlepším. Neříkám, že pak budu hrát líp, ale na to, jak se cítím, tak se mi daří. A jsem za to rád," uzavřel Červenka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.