ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Sparta poslala Réwaye do Benátek nad Jizerou

Velikost textu:
aktualizováno 23. 10. 2015 15:44

Praha - Extraligová Sparta vyřadila z kádru slovenského reprezentačního útočníka Martina Réwaye a poslala jej do prvoligových Benátek nad Jizerou. V současnosti nejproduktivnější hráč soutěže klubu prostřednictvím svého agenta oznámil, že nechce za Pražany hrát a chce být vyměněn do jiného klubu.

"Působit v našem klubu by měla být pro každého hráče čest, a pokud je situace takováto, nezbývá nám nic jiného než jej z kádru vyřadit," uvedl klub.

"Vzhledem k tomu, že u nás má platnou smlouvu, musí si uvědomit prioritu působení ve Spartě v rámci své aktuální hokejové kariéry. A co pro něj Sparta v jeho hokejovém životě udělala. Pak se můžeme bavit o jeho případném návratu do týmu," doplnili zástupci vedoucího celku extraligy.

Réway nebyl ve Spartě spokojený

Hráčův zástupce Michal Sivek potvrdil, že Réway chce Spartu opustit. "Oficiálně jsme požádali sportovního manažera Patrika Martince o výměnu. Martin nebyl ve Spartě spokojený a šťastný. Vnitřně to tak cítil. Potřebuje změnu," řekl Sivek. "Vše jsme probrali od A do Z a dospěli jsme k tomu, že ve Spartě nechce pokračovat," uvedl.

Kapitán bronzové slovenské reprezentace z letošního juniorského mistrovství světa má pověst problematického hráče, který má občas potíže se životosprávou a disciplínou. "Žádný kázeňský prohřešek za tím ale není. Přeřazen byl proto, že jsme požádali o výměnu," podotkl Sivek.

Dvacetiletý útočník se do Sparty vrátil před rokem ze zámoří, v této sezoně se mu daří a s 15 kanadskými body za pět branek a deset asistencí vede produktivitu extraligy. Nyní by měl hrát v Benátkách nad Jizerou, které jsou farmou Sparty.

Podle klubového prohlášení byl přeřazen dočasně, jak dlouho bude chybět v sestavě Pražanů, není jisté. Určitě ale nenastoupí v dnešním duelu na ledě Mladé Boleslavi. Dnes již trénoval v Benátkách. "Zda nastoupí v první lize, budeme teprve řešit. Vyloučené to ale není," uvedl Sivek. Réway by mohl zápasy vynechat proto, aby se nezranil. "Vše chceme vyřešit co nejrychleji. Zřejmě v nadcházející reprezentační přestávce, kdy se Martin představí na Německém poháru. Musíme najít shodu se Spartou, která ho má pod smlouvou do konce sezony," dodal hráčův zástupce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.