ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
EXTRALIGA

Růžička: Minulá sezona byla odpočinková, každodenní hokej mi chyběl

Velikost textu:

Chomutov - Po čtrnácti letech ve Slavii a roční práci výhradně u reprezentačního výběru se Vladimír Růžička vrací do extraligy. V pátek povede nováčka extraligy, hokejisty Chomutova, na ledě Třince. Bývalý reprezentační kouč, který u národního týmu skončil po aféře okolo "sponzorského daru", přiznal, že mu každodenní hokej scházel. Minulý ročník, na jehož konci vedl reprezentaci do domácího mistrovství světa, tak byl podle jeho slov v porovnání s těmi předchozími spíše odpočinkový.

Vladimír Růžička na střídačce Chomutova
Vladimír Růžička na střídačce Chomutova

"Minulá sezona pro mě byla po těch letech strávených v extralize taková odpočinková. Rád jsem si prohlédl hokej i odjinud než ze střídačky, ale musím říct, že mi to pak začalo chybět," přiznal dvaapadesátiletý Růžička.

"Od ledna jsem tu byl skoro pořád při trénincích a začínal jsem si zvykat. A na rovinu říkám - co se zápasů týká, tak abych odkoučoval za sezonu 15 nebo 16 zápasů, to je o ničem. To mě ani nemůže bavit," netajil Růžička, jenž z pozice trenéra dovedl reprezentaci k titulu mistrů světa v letech 2005 a 2010.

Růžička měl prý u reprezentačního kormidla pocit, že vlastně pořád odpočívá. "Absolvujete tři zápasy a máte zase tři měsíce volno. Takže jediné, kdy jste vytížený, je mistrovství světa. Jinak celý rok vlastně nic neděláte; sledujete hráče, ale nakonec pak vyberete stejně ty, kterým nejvíc věříte. To velké vytížení na klubové úrovni je můj standard a ten mě zkrátka baví," vysvětlil Růžička.

přehrát video
Růžička: Přípravným zápasům nepřikládám velkou váhu

Vazby se Slavií definitivně přetrhal. "Nebudu ji ani nijak sledovat, nemám už v Edenu svůj kamrlík a ani nechci. Jsem v jiném klubu, ale nijak to neprožívám. Budu to chtít dělat co nejlépe," uvedl k otázce svého prvního působiště v extralize mimo pražský celek.

Vyznávat chce ale podobné principy jako v červenobílých barvách. "Tým musí pracovat jako tým, určitě neudělá výsledek jednotlivec," zdůraznil Růžička. "Budeme sázet hodně na obrovskou bojovnost a týmovou hru. A hráči už v přípravě ukázali, že ta velká bojovnost v nich je. Samozřejmě je tam i mnoho nedostatků, na nichž musíme dělat, ale je dobré, že hráči si uvědomují, že je třeba zabrat a že sezona bude dlouhá," ocenil Růžička.

Plánuje hodně využívat všechny čtyři útoky. "Uvidíme, jak to bude vypadat s obranou. Máme tam kluky, kteří nejsou až tolik zkušení, ale dá se s nimi hodně dobře pracovat. Je fajn, že tady máme obránců více, uvidíme, jak to budou zvládat," doplnil Růžička.

Celkově je rád, že má k dispozici trošku širší kádr. "Máme tu pět až šest pětek, z nichž všichni hráči dostali příležitost a potvrdili, že mají na to, aby hráli extraligu. A je pro nás dobré i to, že máme farmu v Kadani, kde hraje také plno výborných hráčů a budou neustále připravení," připomněl Růžička.

Kromě samotných výsledků si za cíl vytyčil stabilizaci kádru. "Je to hodně o tom, aby se nám podařilo se udržet a odrazit se k něčemu dalšímu. S vedením a dalšími jsme domluvení na tom, že chceme, aby se tým trochu stabilizoval a srovnal, protože za posledních čtyři až pět let prošlo týmem strašně moc hráčů, což mně osobně se vůbec nelíbilo," řekl Růžička. "Chceme teď budovat tým, který by v horizontu tří až pěti let mohl figurovat někde ve vyšších patrech extraligy," prohlásil Růžička.

V Chomutově má podle svých slov perfektní zázemí, přesto stále pendluje mezi metropolí a Chomutovem. "Není to zase až tak daleko, takže jezdím hodně domů, ale zároveň se snažím být co nejvíce tady, třeba dva tři dny v týdnu. Chci hodně sledovat i juniorskou soutěž, abych věděl, jak na tom jsme," řekl Růžička.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.