ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Litvínov vítal své hokejové hrdiny, oslavy zakončí osňostroj

Velikost textu:
aktualizováno 25. 4. 2015 22:18

Litvínov - Tisíce hokejových fanoušků zcela zaplnily náměstí v Litvínově. Ovací se v nejmenším extraligovém městě dočkali Martin Ručinský, Pavel Francouz a další, kteří přivezli na sever Čech vysněný Masarykův pohár pro české mistry. Sen se splnil po 56 letech. Palcem nahoru posílal dav spolu s týmem díky i Ivanu Hlinkovi, po kterém je pojmenován litvínovský zimní stadion.

Fanoušci Litvínova
Fanoušci Litvínova

Skandování, konfety, trička, žlutočerné šály i čepice létaly vzduchem, když na pódium krátce před 17:00 vystupovali jednotliví hrdinové cesty za premiérovým titulem klubu. Na stadion dorazili v žlutočerných barvách na kapotě autobusu. "Je to takové malé Nagano," řekla Liběna Hlinková, vdova po slavném trenérovi. Podobně vnímal bouřlivou atmosféru i Jiří Šlégr, jenž zazvonil na zvon vítězství, který kdysi vylil osobně společně s Robertem Reichelem. "Dnes si na něj konečně můžeme zazvonit," zvolal s úsměvem bývalý hokejový obránce, který je nyní součástí realizačního týmu klubu.

Hokejisté Litvínova s Masarykovým pohárem
Hokejisté Litvínova s Masarykovým pohárem

Oslavy vítězství hokejistů v extralize trvají pod úpatím Krušných hor nepřetržitě od chvíle, kdy František Lukeš vstřelil ve čtvrtek v Třinci rozhodující branku. "Je to euforie," řekl Ručinský. "Čas na odpočinek není, oslavy budou pokračovat dál a dál," řekl čtyřiačtyřicetiletý útočník. Sil prý má stále dost. "Je to ve městě, kde jsem se narodil, kde jsem se naučil hrát hokej, je to úžasný," dodal.

Fandové přemlouvali Ručinského, aby jim slíbil další sezonu v klubu. "Nechci o tom moc mluvit, nechci narušovat ten nádherný moment, který tu je," řekl. Podobně odpověděl i na otázku, zda bude v národním týmu na mistrovství světa.

Nadšený z atmosféry a úspěchu byl i bývalý hráč Litvínova a asistent české hokejové reprezentace Ondřej Weissmann. "Čekali jsme na to hrozně dlouho. Přál jsem to klukům a městu, které si to zaslouží," řekl muž, který řadu hráčů zná ještě z dorostu. "Možná by mě ani nenapadlo, že Michal Trávníček bude kapitán týmu, který dokáže dojít pro titul," podotkl. "Ale byl to vždycky bojovník a rváč a to mu zůstalo," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.