ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hokejisty Liberce posílí útočníci Birner a Řepík

Velikost textu:

Liberec - Hokejisty extraligového Liberce posílí reprezentační útočníci Michal Birner a Michal Řepík. Devětadvacetiletý Birner se s Bílými Tygry domluvil na tříleté smlouvě, o tři roky mladší Řepík podepsal dvouletý kontrakt.

Michal Birner
Michal Birner

"Podařilo se nám získat hráče, kteří patří k evropské hokejové špičce. Dokázali se prosadit ve velké konkurenci v NHL i KHL a oba mají také reprezentační ambice," uvedl sportovní ředitel klubu a trenér A týmu Filip Pešán.

Oba hráči si podle jeho slov vybrali Liberec i s ohledem na kvalitní zázemí severočeského klubu. "Oba Michalové jsou v nejlepších hokejových letech, znamenají pro nás perspektivu do dalších sezon, ale zároveň už jsou velmi zkušení a prověření velkým mezinárodním hokejem," podotkl Pešán. Birner i Řepík působili v uplynulé sezoně ve Finsku.

Birner, který nyní figuruje v kádru české reprezentace chystající se na mistrovství světa v Praze a Ostravě, hrál za KalPu Kuopio, Řepík za Lahti a v závěru za švýcarský Zug. "Od obou nových posil si slibujeme týmový výkon a moderní ofenzivní pojetí hry," řekl Pešán.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.