ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
FINÁLE EXTRALIGY

Do třetího zápasu dáme všechno, slibuje třinecký kapitán Klesla

Velikost textu:

Třinec - Sebevědomí hokejového Třince dostalo o víkendu v bitvě o extraligový titul tvrdou ránu. Kapitán vítěze základní části Rostislav Klesla ale i po dvou domácích porážkách nepřestává věřit, že se série s Litvínovem dá zvrátit ve prospěch Ocelářů. "Nevyvíjí se to dobře, ale máme natolik silný mančaft, že se dokážeme zformovat a dáme všechno do třetího zápasu, abychom vyhráli," řekl Klesla.

Třinecký Rostislav Klesla
Třinecký Rostislav Klesla

Obě finálové porážky Slezanů měly společné jmenovatele: brankáře Vervy Pavla Francouze a litvínovské přesilovky. Zatímco famózně chytající Francouz ze 74 střel nezastavil pouze tři, hosté pět z jedenácti třineckých vyloučení potrestali gólem.

"Musíme být méně vylučování, to je základ," řekl Klesla. Takové předsevzetí si Oceláři neúspěšně dali už po prvním utkání. V neděli útočník Štefan Ružička v třetí části nedělního utkání udělal v zápalu boje dva zbytečné fauly v útočném pásmu a Litvínov obě přesilovky zužitkoval během tří minut k rozhodujícímu úderu. "Stalo se. Zbytečně jsme jim dali šanci v poslední třetině, ale pořád jsme měli možnost to ubránit," řekl Klesla.

Kus sebeobětování bude Oceláře stát i boj před litvínovským brankovištěm. Tam zatím takřka neohroženě vládne gólman Francouz, který je zatím největší postavou celé série a místy až neřešitelnou překážkou pro hvězdnou ofenzivu soupeře.

Martin Ručinský
Martin Ručinský

Na nedělním výkonu podle svého kapitána Třinec může stavět. "Byli jsme lepším týmem, tlačili jsme po většinu zápasu, ale oni dali dva góly z přesilovky, které jim pomohly. Zbytek zase pochytal Francouz, nebo tam do toho beci sáhli v poslední chvíli. Ale máme natolik silný manšaft, že to můžeme dokázat otočit. Jedeme vyhrát třetí zápas a od toho se odrazíme," řekl Klesla.

Litvínovský útočník Martin Ručinský i při vedení 2:0 v sérii a před domácími duely s Třincem považuje titul za ještě hodně vzdálený. "Zatím je to v dáli, mlze a nedohlednu. Bude samozřejmě strašně důležitý třetí zápas, to víme všichni. Jediné, o čem se mluví, je právě třetí duel," uvedl. Litvínov podle něj staví hlavně na mentální síle. "Nás nepoloží prakticky nic. Jsme v téhle sezoně psychicky odolní. Sleduju mužstvo, jak roste, mladí kluci zrají. Ti, kteří neměli žádné zkušenosti, je teď nabírají a parta je tady neskutečná," podotkl Ručinský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.