ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
FINÁLE EXTRALIGY

Ručinský: Držíme se plánu, ale o síle Třince víme

Velikost textu:

Třinec - Hokejisté Litvínova udělali v úvodu finálové série na ledě Třince velký krok k vysněnému titulu, na který čeká severočeský klub od vstupu do nejvyšší soutěže už 56 let. Ve Werk Aréně dokázali vyhrát v sobotu i neděli a na vlastním ledě teď mohou útočit proti nejlepšímu týmu základní části na zisk Masarykova poháru. "Nečekali jsme, že bychom odvezli z Třince oba zápasy, ale samozřejmě jsme doufali, že alespoň jeden vyhrajeme," řekl útočník Martin Ručinský.

Radost Martina Ručinského
Radost Martina Ručinského

Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa ale vedení nepřeceňuje. "Byly to vyrovnané zápasy. Je to 2:0, je to milý a potěší to. Ale nic se neděje, protože ta série se hraje na čtyři vítězné zápasy. Ke každému zápasu přistupujeme s respektem a pokorou. Díváme se jen na ten další," doplnil Ručinský, který si zahrál už v roce 1991 neúspěšné finále federální ligy s Jihlavou.

Litvínov sice ve druhém zápase na konci druhé třetiny ztratil vedení, ale ve třetí části rozhodl dvěma využitými přesilovkami. Podle Ručinského se tým drží stanoveného plánu bez ohledu na vývoj skóre. "Víme, jakou sílu má Třinec. Chtěli jsme hrát to, co celý rok a pak i s Pardubicemi a Brnem, že se budeme držet našeho plánu. Budeme držet pospolu a hrát jeden pro druhého," připojil Ručinský, podle něhož byl opět základním kamenem úspěchu brankář Pavel Francouz.

Po sobotním úvodním poklidném průběhu utkání se včera na ledě přiostřilo. Ručinský se dostal také k vyříkávání si názorů se soupeři. "Já chápu jejich frustraci. Jsem klidný člověk, ale zase si nesmíme nechat nadělat na hlavu. Nejsme žádní otloukánci. Oplácet a prát se s nimi určitě nebudeme, ale odsud posud," řekl.

Viktor Hübl, který ve 48. minutě zvýšil na 3:1 a zařídil rozhodující náskok, dával velkou zásluhu na vítězství také brankáři Francouzovi. "Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, díky Pavlovi Francouzovi jsme to drželi. Chytá výborně celou sezonu," uvedl nejproduktivnější hráč základní části.

"Jediné, co dneska chybělo, bylo štěstíčko, dát to za toho Francouze. Myslím, že tlak jsme tam měli. Říkali jsme si, že musíme co nejvíc střílet na gólmana. To se nám dařilo, ale prostě nepadlo to za něj," řekl Martin Adamský.

Po snížení Ocelářů na 2:3 to byly pro Litvínov prý velké nervy. "Posledních pět minut se táhlo dlouho, přišlo mi to nekonečné, ale skákali jsme do střel," ocenil obětavost Hübl a užíval si skvělý vstup týmu do série. "Kdyby nám někdo cestou sem řekl, že povedeme 2:0, řekli bychom si, jestli se nezbláznil. Ale Třinec je schopný vyhrávat doma i venku, my musíme hrát dál stejný hokej," dodal centr první formace Severočechů.

"Budeme se muset ještě více soustředit na vyloučení. Litvínov má šikovné hráče, kteří to umí využít. Hrajou přesilovky jednodušeji než my, my se to pořád snažíme tlačit až do prázdné brány," dodal Adamský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.