ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Ohlasy semifinále play-off

Jako když udělá chybu sedmnáctiletý kluk, řekl nešťastný Ton po vyřazení

Velikost textu:
aktualizováno 4. 4. 2015 10:34

Litvínov - Prolomit střelecké prokletí v semifinálové sérii hokejové extraligy mohl hned při několika obrovských šancích brněnský kanonýr Petr Ton, ale neuspěl a musí strávit s Kometou vyřazení s Litvínovem. Odvrátit i druhý mečbol Severočechů mohl v nastavení, ale nadvakrát nepropasíroval puk za Martina Ručinského na brankové čáře a pak ze samostatného úniku přestřelil.

Zleva Rostislav Martynek z Litvínova a Petr Ton z Brna
Zleva Rostislav Martynek z Litvínova a Petr Ton z Brna

"Viděl jsem poloprázdnou bránu. Dal jsem do toho poprvé ránu, to bylo ještě zblokovaný a sotva to došlo. Podruhý člověk napálí odražený puk a Růča (Martin Ručinský) byl na brankový čáře a trefil jsem ho. Strašně to mrzí, člověk neskládá zbraně, měl jsem deset sekund nato ještě samostatný nájezd a o kousíček jsem přestřelil. Někde tam nahoře mi to nebylo celé tady to play-off souzený," řekl Ton.

Proti Litvínovu se autor 386 branek v nejvyšší soutěži neprosadil a konečný stav série 1:4 na zápasy bral hodně na sebe. "Čtyři zápasy z pěti byly naprosto vyrovnané a v tu chvíli rozhodují jednotlivci. Litvínov je na své straně měl a Brno ne, spoléhali na mě a já jsem zklamal. V tu chvíli bere člověk tu porážku hodně na sebe. Čísla mluví za všechno, jsem nejhorší v plus/minus, nemám žádný bod, tak to je," podotkl Ton.

"Vyrovnaný zápas rozhodují maličkosti, kdy já to mám několikrát na holi a v tu chvíli to štěstíčko není. Není to tím, že bych to nějak odfláknul nebo udělal něco špatně. Ale člověk v těch šancích selhal. Je to jako když sedmnáctiletý kluk udělá chybu a dostaneme z toho gól. Jsem tady od toho, abych góly dával, a nesplnil jsem to," prohlásil čtyřicetiletý kladenský odchovanec.

Na straně Litvínova podle něj dominovala formace Jakub Petružálek, Robin Hanzl a Martin Ručinský. "Robina Hanzla jsem takhle ještě hrát neviděl. Celá ta lajna sérii asi rozhodla," prohlásil Ton.

Přestože se mu nedařilo, snažil se nepřízeň osudu prolomit. "Nebyl jsem frustrovaný. Mám tam šanci a jedu dál, měl jsem pak zase samostatný nájezd. Člověk chce pořád. Naučí se to. Věřil jsem si, že to prodloužení rozhodnu, ale bohužel to nevyšlo," uvedl Ton.

Svůj střelecký půst probíral se spoluhráči a se známými, ale důvod nenašel. "Byly to situace, že jindy bych dal osm gólů z deseti. Nevím, nemám k tomu co říct. Je to sport. Nejsem první ani poslední, kdo takovou sérii má. Ale mrzí mě to vůči klukům," řekl sklesle.

Cenil si toho, že byl v týmu s takovým odhodláním, jaké v kabině Komety cítil. "Bylo vidět, jak se bojovalo. Jak tím v kabině kluci žili a dávali si za příklad na obrat ze stavu 0:3 loňské Los Angeles. Strašně jsem tomu věřil a myslím, že jsme i tak nastoupili a věřili jsme, že to vrátíme zpátky do Brna na šestý zápas," podotkl Ton.

Zatím není dlouholetá opora Sparty rozhodnutá, zda bude v kariéře pokračovat. "Je to ještě čerstvý, jsem strašně vysátej a zklamanej. Nechci říkat nějaký rozhodnutí v emocích. Člověk uvidí někdy v červnu, tam se budu rozhodovat co a jak. Po fyzické a zdravotní stránce si člověk věk nepřipouští, ale na druhou stranu teprve uvidíme," dodal Ton.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.