ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Boleslavský kapitán Výborný: Favoritem je pořád Plzeň

Velikost textu:

Plzeň - Útočník David Výborný se v historicky prvním zápase Mladé Boleslavi v play-off předvedl jako správný kapitán. Čtyřmi kanadskými body za dvě branky a stejným počtem asistencí se podepsal pod výhru Bruslařského klubu na ledě Plzně 5:4. Čtyřicetiletý pětinásobný mistr světa však úspěch Středočechů nepřeceňuje, za favorita série i nadále považuje Plzeň.

David Výborný
David Výborný

"Na první extraligové play-off jsme se všichni v Boleslavi moc těšili. Hned jsme vyhráli, za což jsme moc rádi a zítra jedeme nanovo," řekl Výborný, jenž hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy spatřoval v rychlosti. "Máme spoustu mladých rychlých kluků. Sice jsme tam pak my starší pomalejší, ale dneska byl pohyb trochu víc na naší straně."

Svůj osobní příspěvek k výhře Mladé Boleslavi na západě Čech však nechtěl přeceňovat. "Samozřejmě jsem za to rád, ale byl to jen jeden zápas," uvedl Výborný, jenž v barvách Bruslařského klubu působí čtvrtou sezonu a zažil s ním sestup i postup do extraligy.

"Mančaft nějaké zkušenosti v podobně těžkých zápasech nasbíral, ale určitě nechci říkat, že jsme Plzeň přehrávali. Ukázala svojí sílu a ve třetí třetině nás předčila i v pohybu, který je jinak naší devízou. Můžeme pouze překvapit, ale favoritem zůstává soupeř," podotkl Výborný.

Podle bývalého hráče Jihlavy, pražské Sparty, švédského MODO a Columbusu ve vyřazovací části rozhodují emoce. "Je to úplně jiná soutěž než základní část. Od začátku bylo vidět, že je to nervózní a celá série bude stejná," myslí si dvojnásobný mistr republiky se Spartou. "Emoce musí jít během zápasu stranou, člověk je v sobě musí udusit. Nesmí ho ovládat, čehož jsme se dnes vyvarovali a byli jsme úspěšní. Tak to v hokeji chodí," dodal Výborný.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Mladá Boleslav
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.