ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Tipsport extraliga

Beran dostal dvouzápasový trest za faul na Matějíčka

Velikost textu:

Praha - Extraligová disciplinární komise zastavila na dva zápasy činnost útočníku Matěji Beranovi z Plzně za faul v úterním duelu 35. kola proti Zlínu. Faulován byl v 10. minutě obránce Beranů Martin Matějíček, který následně z duelu odstoupil. Rozhodčí vyloučili plzeňského útočníka na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Utkání Plzeň - Zlín
Utkání Plzeň - Zlín

Předseda disciplinární komise Karel Holý faul překvalifikoval na napadení a udělil Beranovi dvouzápasový trest. "Zákrok byl veden na protihráče v držení kotouče, který si nedostatečně uvědomoval své postavení a možnost, že bude napadán. Zákrok nebyl zpočátku veden z čelního postavení a hráč před ním zřetelně zrychlil," uvedl Holý.

Holý zároveň poukázal na fakt, že zákrok byl veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení a záběry neprokázaly, že by došlo k přímému zásahu hlavy a krku. K úderu hlavou na hrazení došlo v důsledku pádu. Polehčující okolností pro Berana byl fakt, že v uplynulých dvou letech nebyl disciplinárně trestán.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Zlín

Disciplinárka se zabývala i fauly útočníka Tomáše Doležela ze Slavie a plzeňského obránce Vojtěcha Mozíka. Ani jeden z nich ale dodatečný trest nedostal. Doležal, který dostal za atak na mladoboleslavského útočníka Martina Látala trest ve hře, bude Pražanům automaticky chybět v jednom utkání.

Pokutu 20 000 korun za nesportovní chování diváků nebo vhazování předmětů na ledovou plochu bez přerušení utkání dostaly Pardubice. Fanoušci Východočechů se proti disciplinárnímu řádu provinili v úterním zápase proti Vítkovicím. Podobné problémy měly Pardubice již počtvrté v sezoně.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.