ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Dlouhý z Olomouce dostal za faul na Broše pětizápasový trest

Velikost textu:
aktualizováno 25. 11. 2014 11:34

Praha - Hokejisté Olomouce se budou muset v nejbližších šesti zápasech obejít bez distancovaného útočníka Radka Dlouhého. Dvaatřicetiletý hráč dostal od disciplinární komise extraligy trest na pět utkání za faul na Michala Broše z Mladé Boleslavi. Šestý zápas vynechá automaticky, neboť za zákrok ve 23. kole dostal trest ve hře. Dlouhý fauloval Broše ve 31. minutě nedělního zápasu, kdy jej trefil loktem do hlavy a způsobil mu otřes mozku.

Radek Dlouhý
Radek Dlouhý

"Při zákroku zvedl paži a dopustil se zřetelného zásahu do oblasti hlavy a krku, přičemž si musel být vědom, že s přihlédnutím k rychlosti, v jaké byl zákrok veden, může dojít i k těžkému zranění," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý. Zároveň poukázal na fakt, že Broš předtím odehrál puk a následně byl atakován ze strany, mimo svůj zorný úhel.

Olomoucký útočník mohl vzhledem k tomu, že Broše zranil, dostat až desetizápasový trest. Protože však nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, vynechá nuceně pět zápasů. Do sestavy Kohoutů se Dlouhý může vrátit 14. prosince v utkání 30. kola extraligy proti Kometě Brno.

přehrát video
El. tužka: Zákrok Radka Dlouhého na Michala Broše

Disciplinární komise potrestala pokutou i olomoucký klub, který musí zaplatit 5 000 korun za to, že jeden z diváků vhodil na led v zápase 22. kola proti Litvínovu zapalovač. Hanácký klub měl podobné problémy již podruhé v sezoně, předtím dostal napomenutí.

Pokutu 10 tisíc korun dostal od ředitele soutěže Josefa Řezníčka Zlín za to, že útočník David Šťastný nastoupil k duelu 23. kola na ledě Karlových Varů bez jmenovky na dresu. Podle pravidel může hráč nastoupit bez označení ke dvěma utkáním, Šťastný přitom v neděli zasáhl již do sedmého zápasu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.