ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Extraligové ohlasy

Olesz ozdobil návrat na led asistencí, přímočarost mu sedí

Velikost textu:

Ostrava - Asistencí na první gól ozdobil hokejový útočník Rostislav Olesz návrat do vítkovické sestavy. Kvůli nataženým postranním vazům v koleni absentoval pět týdnů a zmeškal jedenáct kol, ve svém druhém pobytu na ledě rozjel akci, která v přesilovce pět na tři vedla k prvnímu gólu Tomáše Svobody.

Rostislav Olesz
Rostislav Olesz

"První třetinu jsem se ale trošku trápil. Chybělo mi zápasové tempo, načasování, ale zvykl jsem si a pak to celkem šlo. Fyzicky jsem se cítil dobře a i koleno je dobré," řekl po utkání Olesz.

Devětadvacetiletý útočník ve svém prvním startu pod novými trenéry Ladislavem Svozilem a Jakubem Petrem vstřebával nový herní systém. Ani jako technickému hokejistovi přímočařejší styl Oleszovi není proti srsti. "Celý týden jsme pracovali na systému, který se nám snaží trenéři vštípit. Je to trochu odlišné, než co bylo před tím. Je to přímočaré do brány. To mi vyhovuje."

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Pardubice

I přes třígólový náskok Vítkovic zažili domácí hráči i diváci skoro hororový závěr. Pardubice snížily na 2:3, ale o další zápas v sezoně už v posledních minutách utkání Vítkovice nepřišly. "Já jsem se nestrachoval, věděl jsem, že tu sílu máme. První půlku jsme hráli dobře, pak jsme párkrát udělali chyby, kdy jsme nevyhodili puk. I když to místy vypadalo, že gól můžeme dostat, věděl jsem, že tu sílu máme a zvládneme to," řekl Olesz.

Olesz si během dlouhé zdravotní přestávky v hlavě urovnal myšlenky. S klubem se dohodl, že zůstane až do konce sezony. "Leda kdyby přišlo Švýcarsko, tak bych zvažoval odchod. Ale už nechci přemýšlet a chci hrát," dodal Olesz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.