ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Na nervozitu nebyl čas, přiznal boleslavský kapitán Výborný

Velikost textu:

Zlín - Jedním gólem a jednou asistencí přispěl kapitán David Výborný k výhře extraligového nováčka z Mladé Boleslavi 5:2 na ledě mistrovského Zlína. Na výkonu středočeského týmu se nepodepsalo ani zpoždění na dálnici, kvůli kterému začal zápas o hodinu později. "Nervozita před zápasem opadla a hned jsme šli hrát. Například Michal Broš a Boris Žabka ani nešli na rozbruslení. Protáhli se v kabině a hned šli na led. Klobouk dolů před nimi, jak to zvládli," pochválil Výborný své spoluhráče.

David Výborný
David Výborný

Cesta týmu z města aut k prvnímu extraligovému utkání po návratu mezi elitu neprobíhala ideálně. "Příjezd byl dramatický. Už 40 kilometrů za Prahou jsme věděli, že začátek zápasu nestíháme. Moc příjemné to nebylo. Byly i náznaky, jestli by šlo utkání odvolat, ale prý to nešlo. Jeli jsme sem s tím, že buď to dáme, nebo ne," popsal Výborný.

Příčinou zpoždění byla nehoda. "Na dálnici byl odstavený kamion a ani nepomohlo, že jsme včera ráno odjížděli brzy," řekl pětinásobný mistr světa. Mladoboleslavští ale měli smůlu i hned na začátku cesty. Sami museli přesedat do jiného autobusu, neboť jejich týmový se porouchal.

Slova chvály a pochopení měl mladoboleslavský kapitán pro hráče Zlína. "Pro ně to taky bylo těžké. Přijeli sem na zápas brzy a pak tady čekali. Klobouk dolů, že chtěli zápas odehrát a že to dopadlo, jak to dopadlo. Znám to ze své kariéry, neboť něco podobného se mně stalo v Americe a pak jsme taky ten zápas prohráli," připomněl podobnou událost.

přehrát video
Sestřih utkání Zlín - Mladá Boleslav

Základ k výhře položili Středočeši v první třetině, kterou vyhráli 2:0. "Chtěli jsme hrát z dobré obrany a čekat na brejky. Podařilo se nám dobře odehrát první třetinu, kterou jsme vyhráli 2:0. To určilo ráz zápasu," řekl Výborný, který v 5. minutě otevřel skóre. "Vyjel jsem zpoza branky a zkusil vystřelit. Jsem rád, že to tam spadlo," těšila ho úvodní trefa.

V dalším utkání přivítají Mladoboleslavští v neděli na svém ledě Pardubice, které prohrály 1:2 v Třinci. "Bude to těžké utkání, první domácí zápasy bývají vždycky těžké. Začneme s pokorou, s jakou jsme přijeli do Zlína," krotil Výborný euforii z prvního vítězného zápasu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.