ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Hokejové ohlasy

Syn slavného otce Vlach: Konečně jsem dal gól proti tátovi

Velikost textu:

Karlovy Vary - Pikantní nádech měl opět pro karlovarského útočníka Romana Vlacha dnešní souboj Energie proti hostujícímu Zlínu. Na střídačce beranů totiž šéfuje jeho otec Rostislav. Právě domácí forvard se však stal hrdinou zápasu, když o zisku velmi důležitých tří bodů pro Západočechy rozhodl gólem 55 vteřin před koncem.

Roman Vlach
Roman Vlach

"Konečně jsem dal první gól proti tátovi... Myslel jsem si, že v těchto zápasech je to zakletý," řekl čtyřiadvacetiletý útoční. "Několikrát jsem měl již gól na holi, ale pořád to nevycházelo. Někdy to byly takové šance, že jsem je opravdu měl dát, ale nespadlo to tam, včetně té dnešní v první třetině," doplnil Vlach, který ve Zlíně rovněž působil, ale v roce 2012 se jejich společné cesty rozešly.

Autor 26 bodů za 12 gólů a 14 nahrávek ze 38 vystoupení v sezoně prý však v hlavě nijak neměl, že hraje právě proti Zlínu a potažmo tátovi. "Jsem hlavně moc rád, že jsem gól dal zrovna proti Zlínu, protože to pomohlo k zisku tří bodů. A my jsme je moc potřebovali," usmíval se spokojený střelec Vlach.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Zlín

"Puk, který byl vystřelený od modré čáry, někdo před zlínskou brankou tečoval. Pak se tak nějak divně odrazil, že gólman šel na druhou stranu, já jsem to jenom zametl a k mému údivu to byl gól," popisoval situaci před vítěznou brankou.

Na žádnou oslavu pokoření otcova celku však nemá v rozjeté sezoně ani myšlenky. "Doma si dám dobrou večeři a půjdu spát, nic speciálního se myslím dít nebude. Je to sice vůči tátovi trošku specifické, ale opravdu nic velkého nebude," ujistil Vlach.

Gól přišel v době, kdy Energie už pomýšlela spíše na zadní vrátka, aby neztratila všechny body a sama neinkasovala. "Do závěrečné třetiny jsme šli určitě s tím, že musíme hrát odzadu, ale spíše jsme si mysleli, že půjdeme do prodloužení. A že se to rozhodne v něm nebo při samostatných nájezdech. Zaplaťpánbůh, že to tam spadlo v normální době," řekl Vlach.

Pochvaloval si rovněž, jak mu klape souhra s parťáky v útočné formaci s Tomášem Mickou a Markem Hovorkou. "Tomáš Micka je velký, udrží se na puku a má nyní velmi dobrou fazónu," konstatoval Vlach.

Energie už hraje tak trochu své soukromé play-off. Západočeši moc dobře vědí, že si do konce základní části nesmí dovolit mockrát zaváhat. "Zápas byl psychicky vypjatý, protože my víme, že musíme bodovat. Už si v šatně z toho děláme legraci, že z posledních zápasů máme patnáct bodů a pořád jsme dvanáctí," prohlásil s úsměvem Vlach, jehož tým se ale při zaváhání Liberce na Spartě dočkal posunu na jedenáctou příčku a ztrácí už jen jediný bodík na desátou Slavii.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.