ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Chomutovský Malec dostal za faul na Žižku trest na pět zápasů

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2014 18:04

Praha - Jako by měl poslední tým extraligy problémů málo. Obránce Tomáš Malec byl potrestán disciplinární komisí zákazem startu v pěti zápasech za seknutí Tomáše Žižky z Komety Brno v nedělním utkání 42. kola. Žižka po jeho zákroku v 60. minutě vlétl v rychlosti do mantinelu a opustil led na nosítkách. Ze stadionu byl převezen do nemocnice s podezřením na poranění krční páteře. Vyšetření ukázalo, že vyvázl se zhmožděným ramenem.

Tomáš Malec v dresu Chomutova (vpravo)
Tomáš Malec v dresu Chomutova (vpravo)

"Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče a chystal se k jeho převzetí. Malec se při zákroku dopustil zřetelného intenzivního seknutí v nebezpečné vzdálenosti od hrazení," uvedl k trestu předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Při zákroku byla holí zasažena zadní část kolena protihráče, který tak okamžitě ztratil stabilitu a v pádu narazil do hrazení. Podobné nekontrolované pády mohou vést k velmi vážným následkům," doplnil Holý. Malec vynechá všechna utkání jasně posledního týmu tabulky do přestávky pro olympijské hry - v Litvínově, doma s Třincem, Slavií a Vítkovicemi a v Pardubicích.

Stejně dlouho má Kometě chybět obránce Žižka. "Zákrok vypadal hrozivě, naštěstí ale nemá Žižka nic zlomeného. Neutrpěl ani otřes mozku," řekl kouč Brna Vladimír Kýhos. "Rameno má Žižka hodně zhmožděné Vzhledem k olympijským hrám bude mít na doléčení čas," dodal Kýhos.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Brno
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.