ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Spartě se teď dá těžko konkurovat, soudí Antoš

Velikost textu:

Praha – Hokejová extraliga se přehoupla do druhé třetiny základní části. Před reprezentační přestávkou se střelecky odvázala vedoucí pražská Sparta. Lídr soutěže na domácím ledě zostudil Karlovy Vary 11:0 a vyrovnal rekord nejvyšší soutěže, který šest let drželi právě Západočeši. "Nálož v posledním kole byla vážně výjimečná. Konkurovat Spartě jde těžko," řekl hokejový expert ČT Milan Antoš.

Slavící hokejisté Sparty
Slavící hokejisté Sparty

Podruhé v kariéře si rekordní gólovou jízdu vychutnali Lukáš Pech a Petr Kumstát, kteří před sezonou přišli do Sparty právě z Karlových Varů. Pražané si připsali osmou výhru v řadě. Z osmnácti zápasů prohráli v sezoně jen čtyři a soupeřům nastříleli 82 branek, tedy nejvíc v celé soutěži. Úplně opačný problém mají v Chomutově. Piráti se topí v problémech. Nedaří se jim vyhrávat ani střílet góly. Prohráli patnáct zápasů a se čtrnácti body se krčí na opačném konci tabulky.

"Baví mě, že jsou tam pořád změny. Na začátku vedla Slavia, potom ji vystřídala Sparta. Dlouho padal dolů Litvínov, pak změna trenérů, najednou stoupá a teď padá Chomutov. Zaujalo mě to, že se znovu krystalizuje stejná čtveřice dole. Je to znamení toho, že v mužstvech se vyměnili někteří hráči, ale hra zůstává stejná," uvedl Antoš. "Hodně se bojuje s tím, že Sparta má excelentní mužstvo. Má tři vyrovnané útoky. A je tam spojení se Lvem, které navíc funguje. Těžko se může konkurovat, když Sparta v prvních deseti minutách rozhodne zápas," dodal k rekordní výhře.

Hokejový expert ČT nečekal, že hradecký Mountfield bude v průběžném pořadí tabulky druhý se šestatřiceti body. "Jeho stěhování z českých Budějovic bylo zvláštní, hektické, bylo kolem toho strašně moc sporů. Ale prospělo jim. Mountfield vystartoval nahoru, drží se, hraje skvěle, tým pracuje velice dobře," uvedl Atnoš.

Extraligový kolotoč se zastaví kvůli druhému dílu Euro Hockey Tour – turnaji Karjala. Česká reprezentace se ve Finsku pokusí vylepšit dojem z nepříliš povedeného vystoupení v Pardubicích. Na domácím turnaji Češi vstřelili jen tři branky a připsali si výhru až v posledním utkání proti Rusku. I tak ale skončili poslední.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.