ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Hokejové ohlasy

Bednář vytáhl pěknou fintu, gólman Svoboda se na střídačce jen smál

Velikost textu:

Praha - Jaroslav Bednář se blýskl v utkání proti Karlovým Varům nejen přesnou přihrávkou na druhý gól, ale také speciální fintou v nájezdech. Rozjel se, před karlovarským gólmanem Tomášem Závorkou téměř zastavil a pak s přehledem trefil do volného místa, které se mu naskytlo. Ostřílený gólman Adam Svoboda se v tu chvíli v roli brankářské dvojky Pražanů na střídačce hodně smál.

Jaroslav Bednář při rozhodujícím nájezdu
Jaroslav Bednář při rozhodujícím nájezdu

"Jasně, zná to z tréninku. Vytáhl jsem to nějaké dva týdny zpátky a celou dobu jsem to trénoval. Měl jsem tři věci, které ti kluci už vědí, co dělám, tak jsem zkusil něco nového a vyšlo to. Adam dobře věděl, o co jde, protože jsem ho takhle párkrát vykoupal taky," popsal Bednář novinářům.

Inspiraci prý čerpal na internetu. "Viděl jsem to někde od těch šikovnejch kluků na YouTube, tak jsem si říkal, že to také vyzkouším, protože jsem přemýšlel nad tím, co dělat, když brankáři znají ty moje tři nebo čtyři věci," vysvětlil Bednář.

"Poslední dobou to procento úspěšnosti nebylo moc vysoké a je načase to změnit. Snad ještě vymyslím nějakou další kravinu," věřil pražský rodák, jenž 9. listopadu oslaví sedmatřicetiny.

přehrát video
Sestřih utkání Slavia - Karlovy Vary

Nejdůležitější podle něho je, aby hráči v danou chvíli při brzdění puk neutekl a neposlal na gólmana jen "malou domů". "To jsi pak za obrovskýho pitomce. Těch variant je pak mraky, když tomu gólmanovi naznačíte. Záleží i na tom, jak je psychicky odolnej a jak se zachová. Když to ustojí, může z toho být i pěkný fiasko," připustil Bednář. "Ale dnes jsem to zkusil poprvé, premiéra vyšla, tak uvidíme, jak to bude příště. Záleží i na tom, jak gólman stojí, a člověk se nesmí unáhlit," podotkl Bednář.

Gólman Závorka vysekl Bednářovi poklonu. "Když se rozjel, radši jsem nečekal nic, protože on je hrozně šikovný a nemá jen jednu variantu zakončení. Snažil jsem se reagovat až na to, co udělá. Hodil mi ramenama, naznačil střelu, já klekl, pak jsem se stačil docela dobře postavit a čekal, že bude střílet nad lapačku, ale střílel pod ni. Trefil to pěkně, udělal to parádně," ocenil Bednáře gólman Závorka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.