ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Zlín vyzve v repríze posledního finále Plzeň

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2013 12:11

Praha - Reprízou dramatického dubnového finále pokračuje 11. kolo hokejové extraligy. Plzeň se v pozici obhájce titulu vrátí do Zlína, kde o svém triumfu v dlouhém sedmém utkání finálové série rozhodli. Západočeši mohou v případě výhry v základní hrací době pomýšlet na posun do čela tabulky, která je v nejvyšších patrech mimořádně vyrovnaná.

Zlín - Plzeň
Zlín - Plzeň

"Plzeň sice postrádala v posledních dvou zápasech Martina Straku, ale i bez něj je tým, který se oproti loňsku příliš nezměnil, velmi silný," poznamenal kouč Beranů Rostislav Vlach. "Nátlakový hokej soupeře, na který se připravujeme, známe velice dobře z minulé sezony," dodal Vlach.

Ten bude mít k dispozici kompletní sestavu a chystá se v ní vrátit ke spojení opor Jaroslava Balaštíka s Petrem Leškou do jednoho útoku. Vlach sáhl v posledních dvou vystoupeních k přeházení útoků, jenže změny se moc neosvědčily, byť Zlín přivezl dva body z Chomutova.

Plzeň je v dosavadním průběhu druhým nejlepším celkem ligy v soupeřových arénách, kde si připsala za stejnou porci pěti zápasů devět bodů, o jeden více než doma. "Nejsme schopni doma zopakovat výkony ze zápasů venku a dá se říci, že se na domácím ledě trápíme," připustil kouč Milan Razým po poslední porážce s Pardubicemi 4:5 v nájezdech. Nejistý je start kapitána Martina Straky.

Oba celky se v uplynulé sezoně střetly celkem jedenáctkrát a hned sedmkrát se radoval tým hrající v roli hosta. Atraktivní duel by mohl mít skvělou diváckou kulisu, i díky akci, při níž nasadilo vedení zlínského klubu vstupenky za poloviční ceny. Z každé zakoupené vstupenky půjdou navíc dvě koruny ve prospěch Charity Sv. Anežky v Otrokovicích.

přehrát video
Před utkáním Zlín - Plzeň
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.