ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Konec sporů v Budějovicích. Bělohlav se nakonec spojí s Motorem

Velikost textu:

České Budějovice – Ještě donedávna to vypadalo, že v Českých Budějovicích budou po odchodu HC Mountfield hrát první ligu hned dva týmy, nakonec ale došlo k dohodě. Oba subjekty se spojí a vytvoří jeden prvoligový klub pod vedením Radka Bělohlava. Web Budějcká Drbna s odkazem na šéfa projektu HC Motor Zdeňka Casku uvedl, že v první lize bude působit subjekt CB Hokej 2013 zastupovaný bývalými českobudějovickými hokejisty v čele s Radkem Bělohlavem. Licenci jim dá k dispozici Motor, který ji získal od Hradce Králové. 

Budějovičtí fanoušci
Budějovičtí fanoušci

"Válku, která tady vznikla, vyhrál HC Motor na plné čáře. Získali jsme licenci, získali jsme Budvar Arénu, máme hráče a hrajeme hokej. Nicméně situace je tak vyhrocená, že si normální rozumný člověk říká: Pojďme se spojit. A tak začala jednání s panem Bělohlavem, který má teď k dispozici dva kádry a je na něm, jaké hráče si vybere. Ať si zvolí ty nejlepší a šup zpátky do extraligy," uvedl Caska po dnešním přípravném zápase, ve kterém "jeho" Motor remizoval s Havlíčkovým Brodem 3:3.

Licenci bude podle něj oficiálně držet CB Hokej 2013 a na Bělohlavovi bude, zda využije služeb hokejistů, které má momentálně k dispozici Motor. V jeho kádru figurují hráči až do minulé sezony prvoligového Hradce Králové, teoreticky by se do něj měli zařadit i hokejisté, kteří se neprosadí do základního kádru hradeckého Mountfieldu. "Myslím, že z hráčů, co jsou tady, a z těch, které má k dispozici pan Bělohlav, může vzniknout výborný tým," uvedl Caska, jehož slova webu Budějcká Drbna potvrdil i Bělohlav. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.