ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Nedvěd nekončí. V Liberci kapitán prodloužil o další rok

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2013 12:52

Liberec – I v dalším ročníku se budou moci liberečtí Bílí tygři spolehnout na svého kapitána. Jedenačtyřicetiletý Petr Nedvěd se Severočechy prodloužil o další rok a bude se snažit vrátit Liberec zpět do vrchních pater extraligy. Bílí tygři ohlásili i novou posilu – na sever Čech přichází mistr světa z roku 2010 Petr Vampola.

Petr Nedvěd
Petr Nedvěd

"S Petrem Nedvědem jsme se na spolupráci domluvili prakticky již na začátku měsíce. Řekl mi, že nechce končit, po minulé nevydařené sezoně je hladový," uvedl prezident klubu Petr Syrovátko. Dlouholetého kapitána, který se do mateřského klubu vrátil v roce 2008 a od té doby je ústřední postavou týmu, k pokračování kariéry přesvědčila i aktivita Tygrů v letní přestávce. Klub totiž angažoval řadu nových posil včetně Vampoly.

"Když to viděl, tak řekl, že do toho půjde," uvedl Syrovátko. Podle něj útočníka, který je zároveň i spolumajitelem klubu, čeká zřejmě poslední sezona v kariéře. "Na 99 procent to tak je, ale nechci, aby jste to brali jako definitivní prohlášení, že končí. Bude záležet i na zdraví a dalších věcech," podotkl prezident klubu. Vampola v uplynulé sezoně působil ve švédském Växjö, na konci ledna se ale vrátil do Plzně a podílel se na zisku extraligového titulu pro Indiány. Před rozhodujícím sedmým zápasem finále jej ale Západočeši vyřadili z kádru.

Liberecké prostředí není pro Vampolu neznámé, působil zde v letech 2003 až 2006. S Tygry podepsal tříletou smlouvu. "Jsem rád, že jsme se domluvili. Cítil jsem z Liberce zájem. V týmu je cítit velké odhodlání udělat dobrý výsledek. Věřím, že pro to všichni uděláme maximum," uvedl Vampola, který se pro návrat do Liberce rozhodl i s ohledem na znalost prostředí i délku smlouvy, kterou mu klub nabídl. 

Liberec mění koncepci a zbrojí

Liberec se v uplynulé sezoně zachránil v extralize až díky vítězství v posledním kole rozšířené baráže. Proto se vedení Tygrů rozhodlo změnit koncepci, angažovalo řadu posil a už nebude tolik spoléhat na hráče z prvoligové farmy v Benátkách nad Jizerou. Tam by ale i nadále měli působit mladší hráči a získávat potřebné zkušenosti.

přehrát video
Kapitán Liberce Nedvěd bude hrát za Bílé tygry i v příští sezoně

"Tři roky jsme se neposilovali a věřili jsme, že uspějeme díky tomu, že budeme nechávat obehrát hráče v Benátkách. To se nestalo. Teď došlo k masivnímu posílení kádru a věřím, že jsme schopni se vrátit na místa, která máme rádi. A třeba překonat i naše semifinálová maxima," dodal Syrovátko.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.