ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Hertl je blízko odchodu do San Jose, Slavii se to nelíbí

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2013 20:13

Praha - Hokejový útočník Tomáš Hertl se přiblížil odchodu z pražské Slavie do zámořské NHL. Devatenáctiletý talent, který letos startoval na juniorském i seniorském mistrovství světa, je prakticky domluven na smlouvě se San Jose Sharks. "Jsme v úzkém kontaktu a jednáme. Dohoda je otázka hodin nebo dnů," řekl hráčův zástupce Robert Spálenka. Vedení Žraloků má o útočníka, kterého loni draftovalo v prvním kole jako sedmnáctého hráče v pořadí, velký zájem. Vedení Slavie má ale k jeho odchodu značné výhrady.

Tomáš Hertl
Tomáš Hertl

Hertl má ještě rok platnou smlouvu na Slavii, cestu do zámoří mu ale otevřela smlouva mezi Mezinárodní hokejovou federací a NHL upravující podmínky odchodu evropských hráčů za Atlantik. S jejími podmínkami minulý týden souhlasilo vedení Českého svazu ledního hokeje i zástupci extraligových klubů.

K finálnímu podpisu ještě podle oficiálních zpráv nedošlo, ale jednotlivé kluby již začaly s hráči působícími v Evropě vyjednávat o podmínkách jejich odchodu do NHL. Slavia získá podle dohody za Hertla, který v uplynulé sezoně odehrál za Pražany včetně play-off 54 zápasů s bilancí 21 branek a 17 asistencí, odstupné ve výši 240 tisíc dolarů.

"Hertl je hráč, který dobře čte hru. Viděli jsme ho na juniorském mistrovství světa a pravidelně hraje seniorskou soutěž," uvedl na adresu českého talentu generální manažer San Jose Doug Wilson již po loňském draftu. "Nejde jen o jeho urostlou postavu, ale i o jeho všestrannost. Myslíme si, že je na NHL připraven," řekl Wilson.

přehrát video
Slavia se talentovaného Hertla nechce vzdát

Případný Hertlův odchod do zámoří se ale nelíbí vedení Slavie. "Analyzujeme situaci. Ve hře je podání návrhu na vydání předběžného opatření, kterým by bylo Tomáši Hertlovi zakázáno smlouvu se San Jose Sharks uzavřít a následně plnit. Návrhy hodláme podat jak na území České republiky, tak v USA," uvedl předseda představenstva Slavie Richard Benýšek na klubovém webu. Pražané poukazují na fakt, že podpis smlouvy mezi IIHF a NHL ještě nebyl oficiálně oznámen a hráči by tak do zámoří neměli odcházet.

"V tuzemském hokeji jsem krátce, ale mým dlouholetým zkušenostem z byznysu se to příčí. Momentálně to vypadá, že platně uzavřená smlouva pro Tomáše Hertla a pro jeho agenta nemá ani hodnotu papíru, na kterém je vytištěna. Ale my budeme bojovat za to, že podpis pod smlouvou je potvrzením smluvního vztahu," podotkl Benýšek, který do Slavie vstoupil na konci února. Reálně však Slavia nemá šanci Hertlovi po podpisu smlouvy mezi IIHF a NHL v odchodu do San Jose zabránit.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.