ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Hynek zachránil Liberec v extralize a vysloužil si novou smlouvu

Velikost textu:

Liberec - Trenér Pavel Hynek povede i v příští sezoně hokejisty Liberce, s kterými zachraňoval extraligovou příslušnost v baráži. S vedením se dohodl na prodloužení kontraktu do konce dubna 2014. O složení celého realizačního týmu se teprve rozhodne.

Pavel Hynek
Pavel Hynek

Hynek přišel k Bílým Tygrům ve druhé polovině ledna, kdy vystřídal ve funkci Filipa Pešána. Liberečtí byli tehdy předposlední, a byť se tým pod Hynkovým vedením zvedl, nakonec musel bojovat o místo v nejvyšší soutěži až do posledního kola nedávno skončené baráže. Třiačtyřicetiletý kouč si přesto vysloužil novou smlouvu, neboť splnil cíl v podobě záchrany v extralize.

"S tímto úkolem do Liberce přicházel. Dokázal několikrát tým pozvednout z herní i psychické nepohody a připravit ho na klíčové okamžiky sezony. S působením Pavla Hynka jsme spokojeni a není proto jediný důvod ustoupit od dohody, na níž jsme byli předběžně domluveni," uvedl generální manažer klubu Ctibor Jech.

přehrát video
Hynek zůstává koučem Liberce, který se udržel v extralize

"Samozřejmě jsem moc rád, že jsme se dohodli na pokračování spolupráce. Jen doufám, že se z té uplynulé sezony všichni poučíme, ať už hráči, trenéři i vedení klubu, a nenecháme vše zajít tak daleko jako letos," řekl Hynek. S vedením dolaďuje podobu realizačního týmu i možnosti složení kádru pro příští ročník.

"Ta obměna je vždy, ať už je sezona úspěšná, či nikoliv. Uvidíme, jaké posuny v kádru budou, už na tom delší dobu pracujeme. Agenti jen čekali na to, zda se udržíme v extralize. Řešíme to ale prakticky každý den," uvedl Hynek, který se těší, že bude mít větší prostor na přípravu s týmem, než když ho přebíral v rozjeté sezoně. "Je to pak něco jiného, když si sám tým připravíte," doplnil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.