ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Slovák: Nechtěl jsem titul vyhrát podvodem

Velikost textu:

Zlín - Úžasné hokejové finále mezi Zlínem a Plzní mělo několik nezapomenutelných momentů. Jedním z nich bylo velké gesto fair play od slovenského obránce Tomáše Slováka, které předvedl deset vteřin před koncem. Přiznal se, že tečoval puk v obranném pásmu, a z následného vhazování Plzeň obdržela gól. Ten ji však nesrazil a Západočeši nakonec titul vyhráli. A Slovák má o důvod víc, proč si jej řádně vychutnat.

Plzeňské oslavy titulu
Plzeňské oslavy titulu

"Mělo to tak být a Martin Straka měl rozhodnout zlatým gólem. Dívala se celá republika, jsem čestně vychovaný a nechtěl jsem, aby první historický titul pro Plzeň byl vybojovaný podvodem. Záleželo mně na tom, aby byl získaný čestně. Několik hráčů už mi řeklo, že na to mám být hrdý, a to taky jsem," popsal Slovák své dojmy.

Slovák byl šťastný, že Plzeň titul v dramatické bitvě vybojovala a ikona plzeňského klubu opravdu rozhodla. "Moc mu to přeji, je to borec a smekám před ním klobouk. Vážně si to moc zasloužil. Přál jsem si, aby tento zápas rozhodl on. Martinovi to přáli všichni, ať už hráči, nebo fanoušci. Bůh to zařídil, aby ten zápas Martin rozhodl," nepochyboval věřící slovenský obránce.

Plzeň se vyrovnávala ve finále s velkou marodkou v defenzívě. Do hry naskočil i Jaroslav Špaček, jenž do té doby působil na střídačce jako asistent. V elitní obranné dvojici nastupoval s Jiřím Hanzlíkem. "Musím říct, že vidět naši první obranu, která měla dohromady osmdesát let, to bylo velmi zábavné," usmíval se Slovák.

Právě i při jeho absenci se Špačkův comeback zrodil. "Pátý zápas jsem byl nemocný, díval jsem se v televizi a byly to strašné nervy. Spoluhráči to ale zvládli. Jsem velmi rád za Jardu; určitě toho rozhodnutí nelituje a je rád, že si mohl zahrát o titul a že mohl být u toho," konstatoval třicetiletý zadák.

Podle Slováka i Špačkovo rozhodnutí jít do boje dalo mužstvu velký pozitivní impulz. "Je to Pan obránce a všichni beci jsme se od něj učili. Po roce naskočil do finále a prokázal přehled ve hře. Beru to tak, že člověk na to musí mít velkou kuráž, aby to udělal. Jarda se ukázal jako pravý srdcař a velmi mu gratuluji k tomu, že mohl být strůjcem titulu," dodal na adresu olympijského vítěze z Nagana.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.