ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Chomutovský kapitán Kraft: "Uhájili jsme svou čest"

Velikost textu:

Chomutov – Extraligový nováček z Chomutova si může oddechnout, ve zrádné baráži si Piráti zajistili příslušnost mezi elitou i pro další sezonu. Zpočátku to přitom vypadalo, že Chomutov bude mít ambice i na play-off, po první čtvrtině soutěže se však Piráti začali propadat tabulkou a nakonec považují za úspěch, že si zahrají extraligu i za rok.

Milan Kraft
Milan Kraft

"Myslím, že díky tomu, že jsme uhájili svoji čest a zůstáváme v extralize, tak po pátku můžeme být nakonec se sezonou spokojeni," řekl kapitán Pirátů Milan Kraft. Na podzim měl Kraftův tým úplně jiné problémy. Ještě v druhé čtvrtině základní části byl černým koněm soutěže, proháněl favority a držel se v klidném středu tabulky. Pak ale Severočechy potkal velký sešup, který se zastavil až v baráži.

"První čtvrtina byla výborná. Byli jsme v nějakém laufu, který pak ale odešel a i soupeři nás více přečetli. Postupně to šlo dolů. Přišly výměny trenérů, nějakým způsobem se ten pád nezachytil a dopadlo to až tak, že jsme skončili až v baráži. Tu jsme ale zvládli. Teď to oslavit a užít si volno po té dlouhé sezoně," řekl Kraft.

Vytáhlý centr toho už v kariéře zažil mnoho a může srovnávat. Hrál NHL, má zlato z mistrovství světa dvacítek, v extralize bral stříbro se Slavií a s Karlovými Vary. Před rokem Chomutov dotáhl právě přes baráž k postupu, čtyřčlennou soutěž o extraligu ale absolvoval poprvé.

"Minulý rok jsme šli zespodu nahoru, letos jsme hájili svoji čest jako extraligové mužstvo, a to je ošidné. Každá baráž má svoje. Tohle je strašně nevyzpytatelné. Měli jsme náskok šesti bodů, ale protože je vás tam pár, body si berete navzájem. Náskok se tam dá těžko utvořit," řekl Kraft.

přehrát video
Sestřih zápasu Olomouc - Chomutov (0:4)

Celých dvanáct kol to prý proto byl pořádný nápor na nervy. "Mohli jsme to rozhodnout už dvě kola zpátky, ale furt to nešlo. Dostali jsme rychtu od Boleslavi, doma jsme po svých chybách umožnili vyhrát Liberci, a oddálit tak naše vlastní oslavy. Nervy pochodovaly, ale nakonec se to podařilo. I když hrát proti mančaftu, kterému o nic nejde, jako Olomouc, to taky není jednoduché. Můžou si více dovolit, proto jsme hlavně nechtěli dotahovat," uzavřel Kraft. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.