ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Leška: Namotivovalo nás, že nám ukázali program předávání poháru

Velikost textu:

Plzeň – Hodně lidí je už odepisovalo, ale hokejisté Zlína dokázali zvítězit v Plzni a o titul se porvou v sedmém rozhodujícím zápase na vlastním ledě. V play-off z posledních sedmi utkání na půdě soupeře vyhráli pošesté, zlínské hráče prý nabudilo i to, když se k nim před zápasem donesl scénář plánovaných oslav Indiánů.   

Petr Leška proti Plzni
Petr Leška proti Plzni

"Je to super pocit. Myslím si, že všichni věřili, že to Plzeň ukončí. Stejně tak se čekalo, že doma pátý zápas zvládneme. My jsme to nyní dokázali, jsme rádi, že se ta sezona protáhne. Hlavně kvůli fanouškům, kteří si ještě užijí jedno domácí utkání," řekl útočník Petr Leška.

Podle sedmatřicetiletého centra byla Plzeň pod větším psychickým tlakem. "My už jsme dostali program ohledně předávání poháru a medailí za druhé místo, to nás také motivovalo. Doma je vždycky velká motivace uspět, každý to chce před diváky zvládnout a nezklamat. Nervy pracují, to je jasné," uvedl Leška na adresu Plzně.

Zlín na rozdíl od předchozích třech zápasů první inkasoval, ale na začátku druhé třetiny během 14 vteřin otočil skóre na 2:1. "Paradoxně jsem si říkal, že bychom to mohli zvládnout, když jsme inkasovali první gól. V předchozích zápasech jsme se totiž trefili my a pak prohráli. Spíš jsem si to ale říkal proto, abych se uklidnil. Ty dva slepené góly dostaly soupeře psychicky dolů," usmíval se Leška.     

Zkušený útočník během zápasu zareagoval i na hanlivé pokřiky plzeňských fanoušků. "Nerad bych to dramatizoval," nechtěl Leška vyvolávat přestřelku. "Lidé ale místo povzbuzování svého týmu nadávají. Pak si za to všichni zatleskají, to mi přijde trochu ujeté. Když fandí svému týmu, je ta atmosféra fantastická, tohle to ale trochu kazí. Leško, chcípni, už mi přijde přestřelené," kroutil hlavou Leška nad pokřiky z hlediště.

přehrát video
Sestřih 6. finále Plzeň - Zlín

O titulu rozhodne až poslední možný zápas a gólman Jakub Sedláček se bude chtít od důležitosti nedělní bitvy oprostit. "Kdybych to tak bral, tak se z toho... Zní to jako klišé, ale budu to brát jako normální den a hlavně si to užít," prohlásil třiadvacetiletý gólman.

Podle něj se bude muset Zlín ještě lépe vyrovnat s tím, že se jej soupeři snažili v brankovišti rozhodit. "My si to musíme víc pohlídat, protože víme, že to dělají," řekl Sedláček, který byl v utkání také vyloučen za nedovolený zákrok. "Mám za úkol to čistit a pomáhat bekům. Ondra Kratěna je natolik zkušený, že když to přišlo, tak tam spadl sám, rozhodčí to sežral."

Fakt, že se Zlínu daří více venku než doma, bral Sedláček s nadhledem. "Někdy je to otázka náhody a štěstí. Teď už to ale nerozhoduje. Je poslední zápas sezony a buď to vyjde, nebo ne," dodal Sedláček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.