ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Kometa bude postrádat Tomáše Svobodu. Dostal trest na dva zápasy

Velikost textu:

Praha - Hokejisté Brna budou ve dvou zápasech postrádat útočníka Tomáše Svobodu. Disciplinární komise extraligy jej dodatečně potrestala za faul ve středečním zápase 47. kola proti Plzni.

Brno - Plzeň
Brno - Plzeň

Svoboda, který se na výhře Komety nad lídrem soutěže podílel gólem a proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem, fauloval protihráče Jiřího Hanzlíka ve 24. minutě duelu.

"Byl tam úder do oblasti hlavy a krku, navíc s nevhodným naskočením," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý pro deník Sport. Brněnský útočník měl od rozhodčích dostat vyšší pětiminutový trest.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Brno - Plzeň

Disciplinární komise se rozhodla dále netrestat obránce Plzně Tomáše Frola, který byl za souboj s Róbertem Petrovickým vyloučen na pět minut a do konce utkání. Podle předsedy komise rozhodčích Pavla Halase totiž chybovali rozhodčí Radek Husička a Martin Homola. Frolo soupeře atakoval čistě, v souladu s pravidly.

"I dvouminutový trest, který rozhodčí udělili v první chvíli, byl chybný," řekl Halas, který potvrdil, že trest dle neveřejného sazebníku dostanou oba arbitři. Kometa uvedla, že se rozhodla pro další zápasy Husičku vetovat.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.