ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
39. kolo extraligy

Plzeň přivítá v předehrávce hokejisty Třince

Velikost textu:

Plzeň - Další ostrý test svých ambicí na vítězství v základní části extraligy čeká hokejisty vedoucí Plzně, kteří se v předehrávce 39. kola utkají s Třincem. Západočeši v úterý podlehli na ledě druhého Zlína, čímž skončila jejich osmizápasová vítězná série. Nyní přijdou na řadu třetí Oceláři, jež zdobí velice dobrá forma. Bodovali v šesti posledních utkáních a pět z nich vyhráli.

Plzeň - Třinec
Plzeň - Třinec

Duel bude soubojem dvou nejproduktivnějších celků dosavadního průběhu soutěže. Indiáni nastříleli za 38 zápasů 129 branek, Slezané ve stejném počtu vystoupení dokonce 145, což představuje v průměru přes 3,8 vstřeleného gólu na utkání.

Západočeši vědí, že nesmějí propadnout přílišnému uspokojení, byť jejich náskok v čele je i přes poslední porážku stále veliký a čítá deset bodů. "Musíme pracovat pořád dál a ještě nekoukat na tabulku," řekl trenér Milan Razým k otázce, jak dalece je pro Plzeň aktuální prvenství v základní části.

"Samozřejmě pokud by to takhle ještě pár kol vydrželo, byli bychom asi hodně při zdi, pokud bychom to i potom odmítali. Ale na to je ještě čas," uvedl Razým, který věří, že tým je natolik zkušený, aby nic nepodcenil a dokázal pokračovat v dobrých výkonech. Určitou jistotu, že tomu tak bude, dodává přítomnost lídra Martina Straky v kádru. Mimo hru jsou Kratěna a Hollweg.

Třinec - Plzeň
Třinec - Plzeň

Třinec je nejlepším týmem na domácím ledě, ale v poslední době i venku chytá formu, kterou měl zkraje sezony. "Plzeň umí doma na soupeře vytvořit velký tlak, má na to skvělé hráče a osobnosti. My chceme ale potvrdit současný trend a nepřerušit sérii šesti zápasů, ve kterých jsme zabodovali," řekl trenér Josef Turek.

Oceláři vyrazili na západ Čech znovu bez kapitána Bonka, který má natažené vazy v koleně. S tvrzenou přilbou naopak opět nastoupí nejproduktivnější extraligový hráč Martin Růžička, jenž měl po nedělním utkání v Litvínově lehčí otřes mozku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.