ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Litvínov má zájem o obránce Škoulu a útočníka Rosu

Velikost textu:
aktualizováno 27. 12. 2012 11:41

Litvínov - Vedení extraligového Litvínova by rádo do týmu získalo dva své bývalé hráče, kteří jsou aktuálně bez angažmá - obránce Martina Škoulu a útočníka Pavla Rosu. Výkonný ředitel klubu Robert Kysela přiznal, že s oběma hokejisty chce jednat. Zároveň ale uvedl, že Škoulův příchod moc reálně nevidí.

Martin Škoula ještě v dresu Lva
Martin Škoula ještě v dresu Lva

Třiatřicetiletý vítěz Stanleyova poháru z roku 2001 Škoula naposledy působil ve Lvu Praha, hrajícím KHL. "A jsou to takové peníze, které není schopný žádný extraligový klub dát nebo se na tom podílet tak, aby to Lvu Praha něco přineslo," poukázal Kysela na Škoulovu vysokou smlouvu.

Škoula v pražském klubu předčasně skončil minulý týden. Reprezentační bek se momentálně připravuje v prvoligových Litoměřicích, které jsou farmou Lva.

O dva roky starší Rosa hrál v této sezoně za švýcarský Fribourg. Od začátku listopadu se ale kvůli velkému počtu cizinců nedostal do sestavy lídra švýcarské ligy a před Vánoci se dohodl na ukončení smlouvy.

"V jeho případě není úplně nereálné, že bychom se dokázali dohodnout. Do mužstva by se mi hodně líbil," dodal Kysela na adresu hráče, který za seniorský tým Litvínova odehrál jen jeden zápas ještě jako osmnáctiletý.

V sezoně 1995/96 odešel Rosa do zámoří a od té doby působí v zahraničí. Škoula hrál za Severočechy naposledy při minulé výluce NHL, v sezoně 2004/05.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.