ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Martínek se chystá na led proti Brnu

Velikost textu:

České Budějovice – S největší pravděpodobností v pátek proti Brnu by měla v dresu Českých Budějovic naskočit jejich doposud jediná posila z NHL Radek Martínek. Šestatřicetiletý obránce sice s týmem trénuje již od minulého týdne, svůj extraligový návrat ale nechtěl uspěchat.

Radek Martínek na tréninku Budějovic
Radek Martínek na tréninku Budějovic

V předešlé sezoně odehrál Martínek za Columbus jen sedm zápasů. Prakticky celou sezonu ze zdravotních důvodů vynechal. Po zranění na mistrovství světa v roce 2010, kde utrpěl otřes mozku a měl i poraněnou krční páteř, totiž uspěchal návrat na led. "V tom sedmém zápase jsem dostal další hit přímo na bradu a to byla asi konečná," popisuje obránce.

Momentálně je ale už stoprocentně zdravotně v pořádku. Martínek se k Jihočechům připojil minulou sobotu, den po svém příletu ze zámoří. Momentálně se snaží hlavně dohnat tréninkové manko, nepřipravoval se totiž na zářijový start sezony. "Nechci jít do zápasu nepřipravený," podotkl rodák z Havlíčkova Brodu.

I proto, že tušil, že dojde k výluce v NHL, v létě netrénoval na sto procent. "Na led jsme sice chodili, ale nelze to srovnávat s tvrdým tréninkem," řekl Martínek, jenž dres Českých Budějovic oblékal i při minulé výluce v sezoně 2004/05. Tehdy týmu pomáhal zpět do extraligy. Za Jihočechy hrál i před odchodem do zámoří v roce 2001.

Tým v posledních letech prošel velkými změnami, takže příliš hráčů Martínek osobně neznal. "Při poslední výluce jsem měl pocit, jako kdybych ani nikam neodešel. Vrátil jsem se a všechno bylo stejné. Nyní je samozřejmě všechno odlišné. Osobně v týmu už znám jen málokoho. Je znát, že v kabině je hodně mladých kluků," uvedl.

přehrát video
Martínek se vrací na led
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.