ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Bednář si již zahrál v první davoské formaci

Velikost textu:

Davos - Hokejový útočník Jaroslav Bednář je blíže k tomu, aby rozšířil řadu českých hráčů působících ve švýcarském Davosu. Přední klub má o služby třiatřicetiletého střelce zájem a už ho zařadil do sestavy v sobotním přípravném duelu na ledě Zugu. Bednář si v první útočné formaci s Retem von Arxem a dalším Čechem Petrem Tatíčkem připsal dvě asistence a pomohl k vítězství Davosu 5:4 po samostatných nájezdech.

Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
Otevřít galerii
 • Jaroslav Bednář autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaroslav Bednář autor: Břetislav Fiala, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bednář byl po minulé sezoně, kterou odehrál v dresu Nižného Novgorodu, bez angažmá. Nejprve se připravoval s nově vznikajícím klubem HC Lev, který se chystal na vstup do KHL, a posléze s Mladou Boleslaví. Nyní se zdá, že by mohl mít už brzy jistotu nového angažmá. "Davos má o Jardu zájem a ten zájem o spolupráci je oboustranný. Jasno by mohlo být během pár hodin, nejpozději snad v úterý," přiblížil průběh jednání Vůjtek.

Pokud by se Davos s Bednářem dohodl, bude muset vyřešit přebytek cizinců v týmu. Podle všeho totiž bude v klubu pokračovat další český útočník Josef Marha, jehož na soupisce v kvartetu povolených cizinců doplňují Tatíček, Petr Sýkora a Slovák Peter Sejna.

"Nechtěl bych uvádět přesně, o kterého ze zahraničních hráčů se jedná, ale mám informace, že má problémy, kvůli kterým bude delší dobu mimo hru," uvedl Vůjtek. Podle všeho by se mohlo jednat o Sejnu, který scházel v sobotu v sestavě Davosu.

Utkání Davos - Mannheim
Utkání Davos - Mannheim
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.