ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Augusta s Růžičkou jsou mezi nejlepšími trenéry poslední dekády

Velikost textu:

Curych - Čeští trenéři Josef Augusta a Vladimír Růžička patří podle Mezinárodní hokejové federace IIHF mezi desítku nejlepších koučů v uplynulém desetiletí. Josef Augusta skončil v anketě na čtvrté příčce, Vladimír Růžička je šestý. Vyhrál Kanaďan Mike Babcock. Osmé místo patří slovenskému trenérovi Jánu Filcovi.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
Otevřít galerii
 • Vladimír Růžička autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hokejový trenér Josef Augusta autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Augusta si své postavení vysloužil především dovršením hattricku s českým reprezentačním týmem. V roce 2001 mužstvo pod jeho vedením dokráčelo k titulu mistrů světa potřetí za sebou. Ve sledovaném období si dvě světová prvenství připsal i Růžička; poprvé si titul jako trenér vychutnal v roce 2005 ve Vídni, podruhé pak překvapivě i letos v Německu.

Pořadí trenérů vévodí Babcock, který se stal vůbec prvním koučem, jemuž se podařilo vstoupit do takzvaného Triple Gold Clubu IIHF. Zasloužil si to ziskem titulu mistra světa s Kanadou v roce 2004, Stanleyova poháru s Detroitem v roce 2008 a letošním vítězstvím na olympijských hrách ve Vancouveru.

Žebříček nejlepších trenérů desetiletí podle IIHF:

1. Mike Babcock (Kan.),

2. Vjačeslav Bykov (Rus.),

3. Andy Murray (Kan.),

4. Josef Augusta (ČR),

5. Bengt-Ake Gustafsson (Švéd.),

6. Vladimír Růžička (ČR),

7. Pat Quinn (Kan.),

8. Ján Filc (SR),

9. Erkka Westerlund (Fin.),

10. Hardy Nilsson (Švéd.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.