ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Slováci rozhodnou o osudu HC Lev až tři týdny před startem KHL

Velikost textu:
aktualizováno 26. 7. 2010 19:40

Bratislava - Slovenský svaz ledního hokeje na dnešním mimořádném zasedání výkonného výboru v Bratislavě nerozhodl o žádosti klubu HC Lev, který chce hrát zápasy Kontinentální ligy v Popradu. Vynesení verdiktu odložil na 18. srpna, přičemž KHL začne o pouhé tři týdny později 8. září. Slovenský svaz uvedl, že nemohl zaujmout kvalifikované stanovisko, protože nebyly splněny všechny legislativní náležitosti.

HC Lev Hradec Králové
HC Lev Hradec Králové
Otevřít galerii
 • HC Lev Hradec Králové autor: www.mediafax.cz, zdroj: www.mediafax.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1711/171068.jpg?1275928527
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208

Podle svazu společnost HC Lev Hradec Králové do dneška nepředložila dokumenty o splnění podmínek, na kterých se usnesl výkonný výbor SZLH 25. června. "Vyplývaly mimo jiné z legislativních norem IIHF a byl jimi podmíněný souhlas výkonného výboru SZLH s účinkováním klubu v Kontinentální hokejové lize na území Slovenska. Společnost HC Lev Hradec Králové o nutnosti splnění těchto podmínek byla seznámena dopisem SZLH ze dne 25. června," stojí v prohlášení na webu slovenského svazu.

Výkonný výbor SZLH nyní nastínil klubu podmínky, které musí splnit k tomu, aby mohl rozhodnout, zda s působením týmu na Slovensku bude či nebude souhlasit. Zároveň rozhodl, že nesplňuje podmínky, aby byl přijat za řádného člena SZLH. HC Lev musí do 10. srpna předložit potvrzení o členství v Ruské hokejové federaci, dále žádost Ruské hokejové federace o souhlas SZLH odehrát zápasy KHL v sezoně 2010/11 na Slovensku a potvrzení o splnění obchodních podmínek a závazků vůči klubům slovenské extraligy a HK Poprad. "SZLH 18. srpna vydá konečné stanovisko k celé záležitosti na svém pravidelném zasedání," píše se ve stanovisku.

HC Lev reagoval prohlášením, že je připraven předložit další požadované dokumenty. Žádost Ruské hokejové federace o souhlas SZLH s odehráním zápasů KHL v sezoně 2010/11 na Slovensku byla prý dnes splněna. "Dokument z Ruské hokejové federace přišel chvíli po poledni, byl dokonce datován 21. 7. 2010. Členům výkonného výboru se dostal do ruky o něco později, než všichni předpokládali. Na odhodlání a připravenosti klubu hrát prestižní KHL se nic nemění," uvedl v prohlášení mluvčí HC Lev Zdeněk Šesták.

Vyjádření klubů bylo jen poradním hlasem

Slovenský svaz měl k dispozici kladné vyjádření klubů slovenské extraligy, které ale bral jen jako poradní hlas. Po jednání společnosti Pro-Hokej, která řídí slovenskou nejvyšší soutěž, od nich v pátek HC Lev dostal souhlas výhradně na sezonu 2010/11 za předpokladu, že nováček KHL zaplatí sjednané finanční vyrovnání.

Navíc bylo podmínkou i pro Pro-Hokej právě splnění legislativních záležitostí - oficiální žádost o působení HC Lev v Popradu od Ruské hokejové federace na SZLH a vyřešení registrace HC Lev, který není členem žádné národní federace. Klub už v Popradu startuje přípravu na sezonu, i když stále tají jména trenérů i hráčů, kteří se do ní zapojí.

HC Lev trénuje v utajení

Přípravu na svou premiéru v KHL začal HC Lev v utajení před médii. Pod Tatrami se objevil trenér Miloslav Hořava s asi patnáctkou hráčů, mezi nimiž byl například útočník Jaroslav Bednář. K prvnímu tréninku nastoupil HC Lev údajně už v neděli, druhý měl na programu dnes odpoledne. Klub oficiálně mlčí o tom, kdo se s týmem připravuje, ale k vidění byli například Bednář, Josef Melichar, Libor Pivko, Miloslav Hořava mladší, Lukáš Poživil, Patrik Valčák nebo Slovák Róbert Petrovický.

Všechny detaily přípravy i jména účastníků soustředění přípravy zůstaly před médii utajeny. Nevyjádřili se k nim zástupci klubu ani hokejisté, kteří se na trénink přesouvali z nedalekého hotelu. "Máme klauzuli, podle které se nemůžeme k ničemu vyjadřovat. Visí to i na nástěnce," řekl novinářům jeden z hráčů, který se nepřál být jmenován. Rozhovor odmítl poskytnout i Bednář, Hořava mladší či sportovní manažer Otakar Janecký.

Lev jedná s Chomutovem

Podle serveru idnes.cz se šéf KHL Alexandr Medveděv údajně s vedením slovenského svazu na startu HC Lev v Popradu už domluvil. Klub bude podle slovenských médií od 23. do 26. srpna účastníkem Cassovia Hockey Cup v Košicích. Lva má vést společně s Miloslavem Hořavou trenér Radim Rulík, kterého dnes uvolnil prvoligový Chomutov. "Pana Rulíka s okamžitou platností uvolňujeme z funkce hlavního trenéra. Sám trenér má zájem odejít a pro nás není akceptovatelné vyčkávat další týdny na konečné rozhodnutí slovenského svazu. Zbytečně bychom celý tým drželi v nejistotě," řekl chomutovskému klubovému serveru předseda představenstva Jaroslav Veverka starší.

HC Lev skládá dohromady také hráčský kádr a s Chomutovem jedná o spolupráci. Vize klubu, který má ambice na postup do extraligy, je, že by se někteří jeho hráči v KHL lépe nachystali na boj o nejvyšší soutěž než v první lize. "Představitelé obou klubů stále vedou jednání o tom, jak by mohla určitá forma sportovní spolupráce vypadat. O jménech hokejistů, kteří budou hostovat v KHL nebo extralize, budeme fanoušky včas informovat," řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Roztleskávačky KHL
Roztleskávačky KHL
Více fotek
 • Roztleskávačky KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40349.jpg
 • Miloslav Hořava zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/56/5510.jpg
 • KLH Chomutov zdroj: KLH Chomutov https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1047/104610.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.