ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Liberec i podruhé v Praze těsně prohrál a cítil křivdu

Velikost textu:

Praha - Hokejisté Liberce i v druhém semifinále v Praze podlehli Slavii v nastavení a na sever Čech odjížděli v pochmurné náladě. Z dobrých výkonů v O2 Aréně nedokázali Bílí Tygři vytěžit odměnu v podobě výhry a navíc se jim nelíbilo řízení zápasu. Podle nich prý sudí Antonín Jeřábek a Martin Fraňo netrestali nedovolené zákrok, jak by měli.

Slávistický hráč proměňuje nájezd při prvním semifinálovém utkání s Libercem.
Slávistický hráč proměňuje nájezd při prvním semifinálovém utkání s Libercem.

Dvě trefy útočníka Václava Pletky, po nichž Severočeši v metropoli dvakrát vedli, přebilo zklamání z konečného výsledku. "Byl to z naší strany vyhraný zápas, ale dostali jsme pět minut před koncem gól a moje góly jsou k  ničemu. Prohráváme 0:2 na zápasy, ale věřím, že doma dvakrát vyhrajeme," řekl novinářům po utkání Pletka.

Pražané dvakrát vyrovnali a necelé dvě minuty před koncem nastavení rozhodl Petr Kadlec. Předtím v prodloužení reklamovali hosté trest pro Jaroslava Bednáře za seknutí Leoše Čermáka. "Asi by tady někdo nepřežil, kdyby vypadl další pražský mančaft. Takže zákroky se pouštěly a některé byly hodně neférové. Jako ten u naší střídačky," postěžoval si Pletka na zmíněný moment.

"Rozhodčí na to kouká a neodpíská to. My to komentovat nemůžeme, je to věc rozhodčího a já se k tomu víc vyjadřovat nebudu," připojil osmadvacetiletý kanonýr. V liberecké kabině panovalo zklamání i pocit křivdy. "Viděli jsme, co se dělo na ledě. Přišlo mi, že se některé věci rozhodovaly jinak, než by měly. Kdo byl na hokeji, ten si udělá obrázek sám."

Liberec nicméně mohl v závěrečné třetině svůj jednobrankový náskok navýšit, ale šance neproměnil. "Měli jsme tam šance, ale štěstí zatím přeje Slavii. Oni dají gól z ničeho a my se na branky strašně nedřeme. Nedáme vyložené šance. Slávisté vedou 2:0, budou možná v psychické výhodě, ale my jsme odehráli dva kvalitní zápasy, za které se nemusíme stydět. Věřím, že doma už nám bude štěstí přát, poženou nás diváci a uhrajeme to," poznamenal Pletka.

Jeden z klíčových momentů nastal v 47. minutě a smutným hrdinou byl Tomáš Klimenta. Po dvou šancích Bílých Tygrů v oslabení tentokrát při hře čtyř proti čtyřem jej uvolnil Pavel Kašpařík, ale sám před Adamem Svobodou zamířil jen do pravé tyče. "Hodně to mrzí," řekl smutně Klimenta.

I on při hodnocení utkání spatřoval jiné příčiny porážky. "Nemůžu říct, co dneska rozhodovalo, protože bych asi dostal pokutu," nechtěl být konkrétní při hrozbě sankce za kritiku sudích v den utkání. Na dotaz, zda se jedná o zákrok na Čermáka přitakal. "Mimo jiné. Byla to jedna z věcí. Ale těžko říkat, jestli cítíme křivdu. Je to za námi, jsou před námi další dva zápasy, které chceme vyhrát, a já věřím, že se nám to povede."

Podle Klimenty je potřeba na první dva zápasy rychle zapomenout a soustředit se na další průběh série. "V autobuse to hodíme za hlavu. Kdybychom se v tom měli rýpat, tak by další zápas nedopadl moc dobře," prohlásil s tím, že v Praze zanechali Bílí Tygři pozitivní dojem. "Odehráli jsme dva dobré zápasy, nemáme se za co stydět a doufám, že doma budeme mít trošku toho štěstíčka."

Stav 0:2 na zápasy považuje Klimenta vzhledem k vývoji utkání za krutý. "Dovolím si říct, že jsme byli oba zápasy lepší. Někdy to je, bohužel, v play off tak, že horší vyhraje. Doufám, že budeme u nás horší my a dvakrát vyhrajeme," řekl třiadvacetiletý forvard. Psychicky prý mužstvo dvě porážky nepoznamenají. "Ukážeme si to na videu, řekneme si k tomu nějaké věci a myslím si, že nás stav 0:2 po tom, co jsme tady předvedli, nemůže zlomit," dodal.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.