ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Hokejisté Kyjeva s pěti Čechy si KHL nezahrají

Velikost textu:

Kyjev - Hokejisté Budivelniku Kyjev se definitivně nezúčastní příštího ročníku Kontinentální ligy. Důvodem jsou přetrvávající potíže s rekonstrukcí stadionu. Čtveřice českých hokejistů v čele s úřadujícími mistry světa Petrem Vampolou a Petrem Gřegořkem i trenér Josef Jandač si tak musejí hledat nové angažmá. Ukrajinský klub měl být nováčkem soutěže, projekt vstupu do KHL však nyní pozastavuje.

Logo KHL
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208
 • Josef Jandač autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vedení klubu však nechce celou věc úplně uzavřít, ale jen dočasně pozastavit. Příští rok se opět pokusíme do KHL vstoupit, ale již se zrekonstruovaným Palácem sportu v Kyjevě. Všichni hokejisté, kteří u nás měli působit, získávají status nechráněných volných hráčů," uvedl pro deník Sovětskij Sport mluvčí klubu Jevgenij Kravčenko.

Pět zástupců českého hokeje, jimiž měli být v týmu Budivelniku útočníci Vampola, Leoš Čermák, obránci Gřegořek, Tomáš Kudělka a trenér Jandač, tak čeká shánění nového zaměstnavatele. Nakonec totiž sešlo i z možnosti oficiálně přestěhovat klub jinam, ve hře bylo především městečko Brovary, vzdálené 20 km od Kyjeva.

přehrát video
Kyjev KHL hrát nebude

Petr Vampola, český útočník:

"Chtěl bych zůstat v Rusku, protože je to tam finančně zajímavé, a chtěl bych si to tam zkusit na jiné úrovni, než jsem tam byl minule, a věřím, že tam něco dopadne."

Celkem v poklidu přijal nepříjemnou novinku kouč Jandač. "Je to čerstvé, ale poslední dny jsem to už tušil, takže nejsem ani moc překvapený," přiznal novinářům na dnešním přijetí týmu mistrů světa u předsedy vlády Jana Fischera. "Takový je život, prostě jsem momentálně bez angažmá," dodal Jandač. "Když jsem přiletěl do Kyjeva, měl jsem se setkat s prezidentem klubu, jenže ten nedorazil. Podle mě už tam nejspíš tušil, že ta schůzka je bezpředmětná, a asi i trochu mystifikoval Olega," přemítal Jandač.

Žádnou další možnost angažmá momentálně v záloze nemá. "Nechám to v klidu běžet, ono se něco vyvrbí. A když ne, nic se neděje," prohlásil Jandač. Ani případná roční pauza mu starost nedělá. "Sám nic hledat nebudu, že bych třeba obvolával kluby, leda by si nějaký klub našel mě. Buď si dám pauzu celý rok, nebo naskočím v jeho průběhu. Vím, že nebude lehké teď něco sehnat," připustil.

Ve hře by ještě mohl být hradecký Lev

Internetový web championat.ru na začátku týdne uvedl, že by Kyjev teoreticky mohl v soutěži nahradit český klub Lev Hradec Králové. Ten všechny podmínky pro vstup do ligy sice splnil, ale chyběl mu souhlas Českého svazu ledního hokeje. Z toho však Lev před několika dny vystoupil. Samotný klub žádné nové informace dosud nemá. Vedení soutěže je ale údajně připraveno i na možnost hrát bez Budivelniku i jeho případného nástupce.

HC Lev Hradec Králové
HC Lev Hradec Králové
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.