ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Vokoun přiletěl do Česka a dostal ztracené zlato

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2010 19:40

Praha - Po více než třech týdnech od překvapivého triumfu českých hokejistů na světovém šampionátu v Německu přiletěl do Česka jeden z hlavních strůjců úspěchu brankář Tomáš Vokoun. Z rukou zástupce hokejového svazu Jana Černého obdržel ihned po příletu znovu zlatou medaili, kterou krátce po zisku titulu mistra světa ztratil. Vokoun byl rád, že má cennou relikvii opět v ruce. Původní medaili ztratil ještě v Německu.

Hokejový brankář Tomáš Vokoun si přiletěl do Česka pro ztracenou zlatou medaili
Hokejový brankář Tomáš Vokoun si přiletěl do Česka pro ztracenou zlatou medaili
Otevřít galerii
 • Hokejový brankář Tomáš Vokoun si přiletěl do Česka pro ztracenou zlatou medaili autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český brankář při tréninku na MS v Německu autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Někde mi asi spadla, podle všeho se ale našla a je tady," řekl Vokoun na tiskové konferenci. Původně mu zbyla na krku pouze stuha. Medaile se později našla, ale zničená, takže dostal novou. "Já si na tyhle suvenýry moc nepotrpím. Třeba výstroj jsem rozdal na charitu nebo si ji vzali spoluhráči. Rozdal jsem všechno kromě bruslí a věcí, které by nikdo nechtěl," smál se Vokoun. "Ale u té medaile jsem rád, že ji mám zpátky," uvedl brankář Floridy, jenž na začátku července oslaví 34. narozeniny.

Jen on a obránce Michal Rozsíval chyběli při oslavách s fanoušky na Staroměstském náměstí. Trochu zalitoval, že s týmem do Čech ihned po triumfu nedorazil. "Samozřejmě mě mrzí, že jsem tam nebyl osobně, ale byl jsem dlouho od rodiny a už od začátku MS jsem měl jasno, co bude dál. I letenka už byla připravená, takže tím to bylo všechno dané," prohlásil Vokoun.

přehrát video
Tomáš Vokoun přiletěl do Prahy

Na šampionát i s odstupem času rád zavzpomínal. "Šampionát jsem si strašně užil a budu na něj mít jen krásné vzpomínky," prohlásil. "Mluví se o tom jako o zázraku či velkém překvapení, i kvůli porážkám s Nory a Švýcary, ale to je na sportu to krásné, že člověk nikdy dopředu neví, jak to dopadne. Proto se ty zápasy hrají," doplnil Vokoun.

Vokoun si účasti v národním týmu váží víc

Reprezentaci přebírá staronový kouč Alois Hadamczik, pod nímž Vokoun chytal na olympiádě 2006 v Turíně. Shledají se opět v jednom týmu? "Je to těžká otázka, teprve uvidíme. Záleží na spoustě okolností. Pokud budu zdravý, jestli bude mít trenér o mě zájem a nehrál bych v tu dobu NHL, rád přijedu," ujistil. Přiznal, že podobně jako útočník Jaromír Jágr svůj postoj k reprezentaci v posledních letech pozměnil. "Svým způsobem si toho vážím víc. Přišel jsem z různých důvodů o několik MS, beru to čistě z osobního hlediska. Užívám si to, můžu si vždy zahrát s klukama, s nimiž jsem hrál nebo proti nim nastupoval. Možná i mladí hráči jednou pochopí, jak je krásný pocit reprezentovat svoji zemi," uvedl Vokoun.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.